Nasi szkolni chemicy zaliczyli dzisiaj wielki powrót! Po sukcesach pokazów "Katalityczna moc psiankowatych" i "Nie tylko cukier słodki" z ubiegłych lat, tym razem przygotowali "Witaminy chemicznym okiem". Gimnazjaliści znowu zawitali w I LO i tchnęli życie w opuszczone już przez większość uczniów mury. Był heksażelazocyjanian (III) potasu, błękit berliński i wiele więcej.

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć uczniów z SGJ oraz Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, ale podziałało to tylko na korzyść. Każdy z uczniów miał możliwość wykonania doświadczeń chemicznych, w których badano zawartość witaminy C w różnych owocach i warzywach.

Nie obyło się oczywiście bez nieudanych prób, potłuczonych probówek (konkretnie jednej), ale przede wszystkim wielkich sukcesów i uśmiechu na twarzach zarówno gości, jak i grona szkolnych chemików.

Cykl spotkań zatytułowanych "Witaminy chemicznym okiem" uważamy za otwarty!
I już nie możemy się doczekać kolejnego poniedziałkowego popołudnia :)

chemia-pokazy-luty-2017