W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Lęborku kolejny rocznik słuchaczy rozpocznie naukę w I Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Jeżeli:

• ukończyłeś szkołę podstawową, gimnazjalną lub zawodową

• pragniesz zdobyć średnie wykształcenie

• chcesz zakończyć naukę w szkole średniej maturą

• myślisz o dalszej nauce – studia wyższe, szkoły pomaturalne

to nasze Liceum  jest szkołą, do której powinieneś złożyć swoje dokumenty.

Nauka w tej szkole trwa 3 lata dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum lub 2 lata dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej i prowadzona jest w systemie zaocznym – trzy dni w tygodniu (poniedziałek, środa i czwartek od 15.30 do 19.35). Zajęcia prowadzi doświadczona kadra pedagogiczna. W procesie kształcenia słuchacze uzyskują wiedzę w zakresie przedmiotów ogólnokształcących. Przedmioty realizowane będą na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Słuchacze piszą prace kontrolne oraz zdają egzaminy semestralne, ale przede wszystkim ważna jest obecność na zajęciach. Ukończenie I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych daje wykształcenie średnie. Po zdaniu egzaminu maturalnego, absolwent otrzymuje świadectwo maturalne.

Do dyspozycji słuchaczy są dobrze wyposażone pomieszczenia dydaktyczne oraz biblioteka. W szkole działa Rada Słuchaczy, która współpracuje w sprawach dydaktycznych i wychowawczych z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną szkoły.

W naszym liceum nauka jest bezpłatna – to szkoła publiczna prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. Przez cały okres nauki nie chcemy od słuchaczy żadnych pieniędzy.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Ukończenie Liceum dla Dorosłych daje szansę na zdobycie lepszej pracy, otwiera drogę do dalszego kształcenia.

Dokumenty: podanie, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub  zawodowej, 2 zdjęcia,

Termin składania dokumentów: do 31 sierpnia 2016 roku

Nasz adres: