liceum dla dorosłych

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Lęborku kolejny rocznik słuchaczy rozpocznie naukę w I Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Jeżeli:

  • ukończyłeś szkołę podstawową, gimnazjalną lub zawodową

  • pragniesz zdobyć średnie wykształcenie

  • chcesz zakończyć naukę w szkole średniej maturą

  • myślisz o dalszej nauce – studia wyższe, szkoły pomaturalne

to nasze Liceum  jest szkołą, do której powinieneś złożyć swoje dokumenty.

 

Nauka w tej szkole trwa 3 lata dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum lub 2 lata dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej i prowadzona jest w systemie zaocznym – trzy dni w tygodniu (poniedziałek, środa i czwartek od 15.30 do 19.35). Zajęcia prowadzi doświadczona kadra pedagogiczna. W procesie kształcenia słuchacze uzyskują wiedzę w zakresie przedmiotów ogólnokształcących. Przedmioty realizowane będą na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Słuchacze piszą prace kontrolne oraz zdają egzaminy semestralne, ale przede wszystkim ważna jest obecność na zajęciach. Ukończenie I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych daje wykształcenie średnie. Po zdaniu egzaminu maturalnego, absolwent otrzymuje świadectwo maturalne.

Do dyspozycji słuchaczy są dobrze wyposażone pomieszczenia dydaktyczne oraz biblioteka. W szkole działa Rada Słuchaczy, która współpracuje w sprawach dydaktycznych i wychowawczych z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną szkoły. 

W naszym liceum nauka jest bezpłatna – to szkoła publiczna prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. Przez cały okres nauki nie chcemy od słuchaczy żadnych pieniędzy.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Ukończenie Liceum dla Dorosłych daje szansę na zdobycie lepszej pracy, otwiera drogę do dalszego kształcenia.

 

Dokumenty: podanie, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub  zawodowej, 2 zdjęcia,

 

Termin składania dokumentów: do 31 sierpnia 2017 roku

 

Nasz adres:

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1

ul. Adolfa Dygasińskiego 14

84 – 300 LĘBORK

tel. 59/862-12-93

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lo1.lebork.pl