Koordynatorzy projektu Erasmus+ przypominają o zgłaszaniu się do dnia 23. 11. 2018 do piątku włącznie uczniów którzy wyrażają chęć przyjęcia w marcu gości z krajów partnerskich. Będzie to grupa ściśle projektowa.

Zapraszamy

1. Proszę przygotować film/ prezentację przedstawiającą nasz region i nasze miasto

2. Proszę przygotować film/prezentację przedstawiającą naszą szkołę

1. Proszę zapoznać się z platformą eTwinnig

Termin: 28 września 2018 - piątek

Liceum nr 1 im. Stefana Żeromskiego bierze udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+, finansowanym ze środków unijnych.

W projekcie uczestniczą szkoły z 6 państw: Grecji, Litwy, Norwegii, Rumunii, Portugalii i Polski.

Tytuł: Fałszywe wiadomości w erze fałszywych informacji/ wiadomości : Kultywowanie umiejętność korzystania z mediów w społeczności edukacyjnej

Projekt od: 01.09.2018 do 31.08.2020 – 24 miesiące

Zespół polski tworzą: Iwona Lis, Beata Majko-Tutak, Aneta Okoń, Robert Warszawski, Robert Apanowicz i Anita Niedziela

Pełnomocnictwo we wszystkich sprawach otrzymała: Pani Dyrektor Katarzyna Wach

Kraje partnerskie:

Jedną z form pracy w projekcie Erasmus + będzie komunikacja i współpraca na platformie on-line w ramach projektu eTwinning.

Co to jest eTwinning?
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Będąc członkami tej społeczności uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. W realizację projektu może być zaangażowana cała szkoła: nauczyciele wszystkich przedmiotów, uczniowie wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, pedagodzy szkolni i pozostali pracownicy.

"Fake News in the Fake News Age"

NR UMOWY 2018-1-EL01-KA229-047996_2

Projekt realizowany w ramach akcji KA229 współfinansowany w ramach programu

Unii Europejskiej Erasmus+

w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Lęborku

Czas realizacji: 01.09.2018 do 31.08.2020

W czwartek 27.09 na 2 i 3 godzinie lekcyjnej odbędą się rozmowy rekrutacyjne kwalifikujące do pierwszej mobilności z projektu Erasmus+.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do profesor Iwony Lis (wtorek i środa do 13.30 –gabinet A5).

Tylko uczniowie, którzy będą na liście, będą mogli wziąć udział w rozmowie.

W tym roku nasza szkoła rozpoczyna swoją przygodę z programem Erasmus+.

Informacje na temat programu można znaleźć na stronie http://erasmusplus.org.pl/o-programie

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą naszego projektu. Językiem projektu jest angielski, więc na razie informacje przedstawiamy w tym języku ► https://prezi.com/view/9RczZzRs0VDcHTAHzj2E

W dniu 20 września odbył się w naszej szkole po raz pierwszy "Jesienny Kiermasz", który miał na celu zebranie funduszy na Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma - czyli na potrzeby naszych uczniów.c
Jak zwykle młodzież naszej szkoły stanęła na wysokości zadania. Asortyment był bardzo bogaty. Klasy przygotowały pyszne ciasta i babeczki, uczniowie postarali się także o przetwory na zimę oraz zaopatrzyli stanowiska w jesienne owoce - kolorowe jabłka i soczyste gruszki.