Dzisiaj, 1.09.2015r. o godzinie 8:07, w naszym Liceum oficjalnie rozpoczął się kolejny rok szkolny.
Z tej okazji uczniowie obecnej klasy IIb, wraz z koleżankami i kolegami z klas IIa i IIIc, przygotowali uroczystą akademię.

W pierwszej części upamiętniono 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie, wykorzystując autentyczne nagrania radiowe, fotografie i stroje przypominające te sprzed lat, przybliżyli wszystkim realia ówczesnej rzeczywistości, kiedy to całe życie codzienne musiało zostać podporządkowane wojnie i walce o wolność.

Po chwili powagi i zadumy nadszedł czas na część oficjalną. Nie zabrakło sztandaru, hymnu, przemówień i chociaż to początek roku, również pożegnań. Po wielu latach oddanej i owocnej pracy swoje miejsce w sekretariacie szkolnym opuściła odchodząca na emeryturę Pani Maria Zielonka.

W ostatniej części przenieśliśmy się do roku 2050, kiedy to kobiety przejęły władzę nad rządem. Wszyscy mieli okazję zobaczyć sejmowe posiedzenie, w czasie którego ministrowie w spódnicach omawiali kwestie niezbędne do przystosowania mężczyzn do roli kogutów domowych.

Kolejne rozpoczęcie, kolejna akademia, kolejni uczniowie, kolejny rok... Jakie będą? To już zależy tylko od nas.