9 października w Sali Rajców lęborskiego magistratu, odbyło się V posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. Podczas tego spotkania wybrano nowego przewodniczącego, którym został Jakub Herczyk.

V posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka zwołane na 9 października 2014 roku poprowadził Sławomir Zbrzeźniak, zastępca przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka a pomagała mu w tym Marcelina Kłak – sekretarz Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka.

Wybrano nowych przedstawicieli ze szkół lęborskich: Gimnazjum nr 1, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2, którzy uzupełnili obecny skład rady. Następnie wybrano skład komisji skrutacyjnej, która przeprowadziła wybory na nowego przewodniczącego Młodzieżowej Rady. Po zebraniu i przeliczeniu głosów okazało się, że w tym roku szkolnym Młodzieżowej Radzie będzie przewodził Jakub Herczyk, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr 3 w Lęborku. Po tych wyborach zatwierdzono kolejne protokoły, przegłosowano uchwały a następnie wyrażono zgodę na organizowanie w najbliższym czasie zlotu Młodzieżowych Rad z całej Polski w Lęborku, połączonych z debatą młodzieżową oraz zorganizowania Turnieju Piłki Siatkowej między samorządami uczniowskimi z danej szkoły. Od listopada ponownie ruszy druga edycja zbiórki charytatywnej w szkołach pn. „Czekoladowa Akcja. Podaruj Mikołaja”. Przypomnijmy, w zeszłym roku była to jedna z pierwszych akcji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka, która zakończyła się wielkim sukcesem. Zebrano w szkołach ponad 3.700 czekoladowych figurek, które następnie młodzi radni rozwieźli 6 grudnia po lęborskich przedszkolach a także do Caritasu, Szpitala, MOPSU oraz Domu Opieki Społecznej w Lęborku.

- W tym roku planujemy dodatkowo aby do naszej akcji włączyły się również Szkoły Podstawowe z terenu całego powiatu. Z pewnością chcemy pobić zeszłoroczny rekord we współpracy z naszymi przyjaciółmi z samorządów uczniowskich z poszczególnych szkół – odpowiadają zgodnie młodzi radni.