We wtorek 21 lutego 2017r. w Kartuzach uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się na finałach wojewódzkich Licealiady w tenisie stołowym, które odbyły się w Kartuzach. Spośród sześciu najlepszych drużyn w województwie wyłonionych w półfinałach wojewódzkich poszczególnych okręgów, nasi tenisiści w składzie: Sławomir Dosz i Hubert Labuda wywalczyli III miejsce.

Turniej rozegrano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym" do trzech punktów (za wygranie pojedynku do trzech wygranych setów drużyna zdobywała 1 punkt - najpierw rozgrywano dwie gry singlowe, następnie debel, przy wyniku punktowym 2:1 rozgrywano kolejne gry singlowe), a następnie zwycięzcy grup walczyli o I m-sce, a drugie drużyny w grupie o III m-sce. W naszej grupie znalazły sięi I LO Kościerzyna i XII LO GDAŃSK, w drugiej grupie: XIV LO Gdańsk, ZS Sztum  i  ZSP Łodzierz.

W swojej grupie nasza drużyna gładko pokonała team z Kościerzyny. W meczu z XII LO w Gdańsku o awansie do finału zadecydowała gra deblowa, którą po wielu zwrotach akcji nasi zawodnicy niestety przegrali. W meczu o III miejsce z ZSP w Łodzieży nasza drużyna straciła tylko 3 sety w całym meczu i zwyciężyła stosunkiem pojedynków 3:1.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z ZSP w Kwidzynie. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z V LO w Gdańsku, trzecie miejsce przypadło ZSP w Wejherowie.

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w KWIDZYNIE