Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża – Ustka 2016

W dniach 30.04-03.05 odbyły się w Ustce Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. W 26 konkurencjach rywalizowali zawodnicy z Litwy, Białorusi, Szwecji i Polski. W gronie tym wystartowało 7 zawodników klubu strzeleckiego LOK „Lider-Amicus” Lębork - wśród nich uczniowie naszej szkoły.

Bardzo dobrze w tych zawodach wypadła Julia Okuniewska z klasy IIA, która z wynikiem 551 pkt. zwyciężyła w karabinie sportowym - strzelanie z trzech postaw.

Niewiele gorzej strzelali pozostali uczniowie 1 LO:

Stanisław Boniaszczuk z klasy IA zajął 4 miejsce w karabinie sportowym 60L (596,1 pkt), oraz 5 miejsce w karabinie sportowym 3 postawy (539 pkt) i 9 w karabinie pneumatycznym (389,0)

Szymon Podolak z klasy IA: zajął 16 miejsce w karabinie sportowym 60L

Robert Michalski z klasy IIA: zajął 6 miejsce w karabinie dowolnym 60L (581,2)

Przemysław Reszka z klasy IIA: zajął 7 miejsce w karabinie dowolnym 60L (572,0)

Kolejnym startem będzie II Runda Pucharu Polski - zawody odbędą się na strzelnicy w Zielonej Górze

strzel_ustka