Każdy, kto myśli, że fizyka to tylko nudne wzory, obliczenia i twierdzenia jest w wielkim błędzie. Jak pokazały uczennice naszego liceum - Małgorzata Kotkiewicz i Magdalena Peplińska, fizyka nas otacza, a zgłębianie jej tajników często wiąże się ze świetną zabawą. Dziewczyny wzięły udział w konkursie i znalazły się w ścisłym finale!

Podobnie jak w latach ubiegłych Instytut Fizyki Doświadczalnej i Instytut Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki UG zorganizował konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Lubię Fizykę!”. W tym roku, w nieco zmienionej formule, uczniowie  tworzyli krótkie filmy popularyzujących fizykę lub astronomię. Z naszej szkoły wystartowały dwie osoby z klasy IA – Małgorzata Kotkiewicz i Magdalena Peplińska.

Za film pt. ,,Prosty sposób zyskania na sile – czyli użycie wielokrążka” uzyskały awans do finału tego konkursu. Finał odbędzie się w piątek, 8 kwietnia 2016 r. o godz. 11:00 – 13:30 w audytorium nr 1 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG przy ul. Wita Stwosza 57 w Gdańsku.