W Mikołajki odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie. Jest to już VI edycja i tym razem test konkursowy zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki i kultury Szwajcarii.

Do następnego etapu zakwalifikowały się uczennice klas II:

Weronika Gołąbowicz

Anna Zechlin

Natalia Rychert

W II etapie uczennice wystąpią jako zespół i 06.03.2020 r. zawalczą o wejście do finału. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.