W minionym tygodniu (4.11-9.11) czterech uczniów klasy pierwszej wraz z grupą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku i grupą z Niemiec z Hansa-Gymnasium w Stralsundzie wzięło udział w tygodniowej polsko – niemieckiej wymianie młodzieży w ramach projektu pt. „Gdańsk i Stralsund - miasta hanzeatyckie”.

Uczestnicy mieszkali w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku, gdzie odbywały się całodniowe zajęcia w grupach międzynarodowych. Różnorodne warsztaty miały na celu przybliżyć młodzieży, jaki wpływ miała Solidarność nie tylko na wydarzenia w Polsce, ale i w całej Europie. Obowiązkowym punktem programu była wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Tego typu spotkania to znakomita okazja do rozwijania kompetencji językowych, zwłaszcza podczas zajęć integracyjnych i wspólnie spędzonych wieczorów. Dziękujemy organizatorom wymiany i wszystkim pracownikom Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku.