2 czerwca odbył się w krakowskim Instytucie Goethego finał konkursu „Turbolandeskunde – Österreich”. W tym etapie wzięły udział 23 trzyosobowe drużyny z całej Polski.

Województwo pomorskie reprezentowały  uczennice naszej szkoły: Weronika Gołąbowicz, Natalia Rychert z klasy IB oraz Anna Zechlin z klasy IC, które na etapie szkolnym, a następnie rejonowym wykazały się ogromną wiedzą na temat Austrii. W finale drużyny miały za zadanie stworzyć prezentację na temat wylosowanej znanej postaci Austrii oraz w ciekawy sposób przedstawić wywiad z tą osobą. Nasze uczennice nie zdobyły wprawdzie żadnego z miejsc nagradzanych, ale za to zyskały nieocenione doświadczenie i motywację, aby w przyszłym roku powalczyć ponownie w konkursie Turbolandeskunde, w którym tym razem trzeba będzie wykazać się wiedzą na temat Szwajcarii.

Barbara Kerlin