Uczennice klasy I d  I  Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku :  Emila Wróblewska , Agata Gruba ,Alicja Pacek , Wiktoria Kijaczko stworzyły projekt „ Protektorzy Radości – przekraczamy granice dla dzieci i młodzieży z Tchollire ''w ramach V edycji olimpiady „ Zwolnieni z Teorii'', pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiady , w której wyzwaniem jest zrealizowanie własnego projektu społecznego dla lokalnej społeczności. Uczestnicy działają w zespołach , układając harmonogram , zbierając budżet , pozyskując partnerów i zdobywając wzmianki medialne .Patronat nad olimpiadą objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego , organizatorem jest Social Wolves .

Członkinie projektu zostały finalistkami konkursu , a ich projekt zdobył Brązowego Wilka – nagrodę dla najlepszego projektu społecznego spośród projektów realizowanych w tej samej instytucji.

Grupą docelową projektu była młodzież i dzieci z Tchiolline – miasteczka położonego w Kamerunie. Akcja polegała na zbiórce przyborów szkolnych i książek w języku angielskim/ francuskim w siedmiu szkołach podstawowych , współpraca została nawiazana z dwiema księgarniami i wieloma ludżmi , którzy chcieli czynnie pomóc .Łączna wartość zebranych przyborów wyniosła ok. 5 tys..Kwota pozwoliła zakupić książki i pokryć koszty wysyłki paczek – 2595 zł. Ostatecznie do Tchiolline zostało wysłane 11 paczek , w których znajdowały się przybory szkolne oraz ok. 400 książek. Materiały papiernicze  zostały rozdzielone do przedszkoli  i szkół a ksiązki przekazane do nowej biblioteki miejskiej.