„Przeżyj to sam...”, czyli pożegnanie absolwentów w I Liceum Ogólnokształcącym Stefana Żeromskiego w Lęborku

Dzień 26. kwietnia 2019 roku upłynął w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku pod znakiem pożegnania absolwentów klas trzecich.

Katarzyna Wach, dyrektor szkoły, przywołała w swoim przemówieniu słowa Heraklita: pantha rei – wszystko płynie... Może już nie potrzeba „Judymów”, „Siłaczek”, stwierdziła Pani Dyrektor, może ośmieszeni i przegrani zostali tacy jak  „Konrad, który był milijonem”  i „cierpiał za miliony”, ale mimo wszystko trzeba wierzyć w ideały, w sens życia dla innych, w lepsze jutro.

Pani Dyrektor życzyła absolwentom, aby odczuwali zawsze granice pewności siebie, aby umieli się cieszyć udziałem w życiu innych ludzi, aby znaleźli szczęście, którego szukają.

Wyraziła nadzieję, że pamięć o szkole będzie zawsze żywa. I chociaż czas przemieni twarze absolwentów, to serca wciąż niech będą te same!

2019-zak-rok-mat