UWAGA! Informujemy, że naspiła zmiana miejsca organizacji imprezy.
Zapraszamy od godz.13:00, 13 kwietnia 2018 roku do I Liceum Ogólnakształcącego w Lęborku.

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 

Serdecznie zapraszamy  wszystkich Mieszkańców Miasta Lęborka i innych Miejscowości na: Wielką Akcję Serca: Wszyscy budujemy Hospicjum

 

Zbudujmy razem stacjonarne Hospicjum dla chorych. Niech to będzie Nasz dar serca dla najbardziej potrzebujących naszego wsparcia i zrozumienia. Otwórzmy nasze serca, otwórzmy nasze portfele. Mamy Wielką Wspólną Sprawę do Zrobienia. Niech potomni wiedzą, że ludzie początku XXI wieku byli otwarci na innych, niech biorą z nas przykład!!!

                                                                                     Organizatorzy

 

 

Najtrudniej pisać o sobie...

Szanowni Państwo, jako Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku oraz jako  mieszkaniec Lęborka, zwracam się z wielką prośbą o wsparcie Szlachetnej Akcji : „Wszyscy budujemy stacjonarne hospicjum w Lęborku.

Może kogoś zaniepokoi z mojej strony tak intensywna kampania reklamująca wyżej wymienioną akcję. Śpieszę z wytłumaczeniem.

Po pierwsze uważam, że każda pomoc cierpiącym i chorym oraz ich bliskim jest warta zachodu.

Po drugie, kilka lat temu i rok temu byłam w podobnej sytuacji, co wiele rodzin opiekujących się nieuleczalnie chorymi. Najpierw odchodziła na nowotwór mózgu moja Mama, po trzech latach – na to samo – mój Tata. Wiem, co to znaczy opiekować się chorym, kiedy człowiek zdany jest praktycznie sam na siebie, kiedy każdy dzień jest wielką niewiadomą i udręką dla chorego, który potrzebuje specjalistycznej opieki i fachowego wsparcia oraz dla najbliższych, którzy chcieliby, ale nie są w stanie tego wparcia w pełni zabezpieczyć. Moja Mama w hospicjum stacjonarnym w Słupsku przebywała jedynie przez dwa dni, ale umarła Godnie i w godnych warunkach. Dlatego wiem, że takie hospicjum przydałoby się w naszym mieście. Potrzeby są ogromne. Tylu ludzi codzienne zabiera choroba nowotworowa. Pomóżmy im i im bliskim, by mieli do końca – jedni i drudzy – poczucie godności, miłości i empatii. Weźmy udział w piątkowej akcji. Proszę...

                                                                           Katarzyna Wach

                                                        Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego

im. Stefana Żeromskiego w Lęborku

 

 

Program Akcji:

1, Stoiska z pamiątkami przygotowanymi przez uczniów i słuchaczy lęborskich placówek oświatowych, które będzie można zakupić celem zasilenia konta Fundacji budującej Stacjonarne Hospicjum w Lęborku.

(dla najmłodszych – np. atrakcyjne pluszaki :))

2. Licytacje przedmiotów ofiarowanych przez Starostę Lęborskiego oraz dyrektorów szkół lęborskich i placówek oświatowych, np:

- wejście dla dwóch osób na wieżę I Liceum Ogólnokształcącego,

- collage ze zdjęciem ILO, itp.

3.Występy artystyczne uczniów, np.:

- występy wokalne,

- występy zespołów,

- pokaz musztry wojskowej,

- pokaz sztuk walki, itp.

4.Oferta lęborskich szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019

(OFERTA DLA GIMNAZJALISTÓW)

 

Czekamy na Was od 13.00  13 kwietnia 2018 roku w Auli I Liceum Ogólnakształcącego w Lęborku.

 

 Niech czas Wielkanocny pobudzi naszą ofiarność!!!