W piątkowy wieczór 16.03.2018 r. uczniowie kl. III A wraz z organizatorką wyjazdu p. Joanną Woss obejrzeli w Teatrze Muzycznym w Gdyni musicalowe odczytanie powieści „Lalka” Bolesława Prusa.

Spektakl przedstawia przede wszystkim wątek miłości Łęckiej i Wokulskiego, jednak nie jest to sentymentalna opowieść o rozterkach galanteryjnego kupca. Reżyser skupił się na ukazaniu toposu świata jako teatru. Stary subiekt Rzecki utwierdza w przekonaniu, że życie ludzkie jest światem marionetek, co pozwala zrozumieć konwencję przedstawienia. Spektakl ukazuje wiele metaforycznych sensów, symboli, które po obejrzeniu widowiska stały się dla maturzystów bardziej czytelne.

Wizyta w teatrze była wyjątkowym przeżyciem i nietypową powtórką do matury. Przecież „Lalka” to ważna lektura z gwiazdką. ;)