IV edycji Nerd Night już za nami. Szkoła, zamieniona jak za pomocą czarodziejskiej różdżki w Hogwart oddała z pewnością  magię tego wieczoru. Wykonane przez nasze uczennice dekoracje (Wiktoria Pufelska, Natalia Liss, Ewa Wieczorkiewicz, Weronika Zgoda, Patrycja Górecka, Alicja Labuda - przepraszam jeśli kogoś pominęłam) były naprawdę zadziwiające i bardzo pomysłowe. 

Piątek wieczór, w naszej szkole był zarówno naukowy jak i filmowy. Na korytarzach, spowitych blaskiem świec i reflektorów, można było natknąć się na postaci z przygód Harry Poterra. Uczniowie nasi zostali trafnie ucharakteryzowani przez uczennicę z klasy III D - Alicję Labudę. 

Piątkowy wieczór przyjął w murach naszego Hogwartu około 380 osób. Przyjechali gimnazjaliści z wielu szkół z powiatu min: z Redkowic, Leśnic, Cewic, Bukowiny, Linii, Nowej Wsi Lęborskiej. Gościliśmy także uczniów z naszych lęborskich szkół - z Gimnazjum nr 1, 2, 3 i  z SGJ-tu. Każdy mógł uczestniczyć w warsztatach, pokazach, wystawach i prelekcjach przygotowanych z różnych przedmiotów, przez naszych uczniów, pod bacznym okiem swoich nauczycieli. Do dyspozycji był " Wieczór na galowo" - czyli chemia z Galem, biolodzy zgłębiali tajniki serce-rozum oraz wdech i wydech - jak działa układ oddechowy. Humaniści zmierzyli się z jęz angielskim i niemieckim oraz próbowali odkryć tajemnice piramid egipskich. Kto chciał zwiedzać mógł odbyć ciekawą podróż geograficzną z Harry Poterrem - i to za darmo :)

Umysły ścisłe próbowały rozwikłać ciekawe układy równań metodą wyznaczników, mieli okazję zobaczyć także pokazy optyczno-laserowe, zapoznać się z astronomią i urządzeniami do obserwacji nieba, zgłębić wiedzę na temat projektowania 3D i "pobawić" się robotami. Nasi uczniowie pasjonaci przygotowali także pokazy strzelectwa oraz malowania światłem.

Wierzę, że wieczór każdemu minął szybko i ciekawie . Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, poświęcony czas, entuzjazm z jakim przekazywali swoją wiedzę, za doskonałą opiekę nad szkołami i świetną zabawę. 10 listopada z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego z uczestników.[A.N.]

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Nerd Night 2017 w obiektywie E.W. 

2017-nerdnight