Miło nam poinformować, że nasze koło wzbogaciło się o komponenty do budowy trzech kolejnych robotów. Dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu - budowa robotów SUMO. 

 

Początki działalności koła sięgają roku 2016 - na bazie zainteresowań uczniów oraz w ramach współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, pierwsze zajęcia odbyliśmy na wydziale Informatyki UG.

Samodzielne prace koła rozpoczęliśmy od wykorzystania gotowej konstrukcji Arduino Arex. Kolejne prototypy również budujemy na platformie Arduino, w oparciu o gotowe podwozia, dostępne w sklepach modelarskich. Aktualnie dysponujemy 5 urządzeniami umożliwiającymi realizację projektów typu: line follower, sumo lub robot zdalnie sterowany (IR). 

W bieżącym roku szkolnym oficjalnym partnerem koła zostało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku.

W ostatnim tygodniu, dzięki wsparciu oficjalnego partnera koła, nasi uczniowie (przy wsparciu absolwentów I LO) wykonali trzy prototypowe modele robotów przeznaczonych do walk sumo. Na filmie poniżej prezentujemy pierwszy, historyczny w naszym LO, sparing. Celem testu było wykrycie przeciwnika i zmuszenie robota do podjęcia ataku. Jak widać na filmie, wynik testu zapisujemy w kategorii POZYTYWNY ;D.

W piątek, podczas IV edycji NERD NIGHT, zaprezentujemy pierwsze oficjalne starcie na arenie. W przyszłości (bliskiej) planujemy zorganizowanie zawodów (przewidywane kategorie: UCZNIOWIE ILO oraz OPEN) robotów sumo (regulamin i zasady w trakcie opracowywania).