4 września br. o godzinie 8:00, w naszym Liceum oficjalnie rozpoczął się kolejny rok szkolny.

Z tej okazji uczniowie klasy IIB , wraz z wychowawcą przygotowali uroczystą akademię.
W części artystycznej I Liceum Ogólnokształcące pokazało swoje prawdziwe oblicze i ukazało się jako Hogwart. Oprócz Hogwarckich herbów, młodych adeptów magii i ciemności była również dobra zabawa...

Po chwilach radości i beztroski nadszedł czas na część oficjalną. Nie zabrakło sztandaru, hymnu, przemówień i chociaż to rozpoczęcie roku, również pożegnań. W nowy rok szkolny wprowadziła nas nowa Pani Dyrektor Katarzyna Wach. Bardzo serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, życząc im wielu sukcesów na ponadgimnazjalnym etapie nauczania. Młodzież miała okazję poznać swoich wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Ponadto równie ciepło zostali powitani uczniowie klas starszych i nauczyciele. Tradycją szkoły jest, by w tym dniu nawiązywać do wydarzeń, jakie rozegrały się w naszym kraju 1 września 1939 roku. A zatem uczennice klasy IIB zaśpiewały piosenki o tematyce wojennej.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych i tam spotkali się ze swoimi wychowawcami.

[E.I. 2B]