W dniach 1 - 3 czerwca 2017 w Warszawie odbyły się zawody finałowe X edycji Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Naszą szkołę reprezentował Mateusz Nawojczyk z kl. II a. W zawodach brało udział 49 zawodników, wyłonionych wcześniej w zawodach szkolnych, okręgowych i wojewódzkich.

Jak podkreśliła komisja egzaminacyjna: "Uczniowie wykazali się wiedzą i szerokością horyzontów na poziomie uczestników seminariów magisterskich. Wiedza ta wielokrotnie zadziwiała nie tylko członków Komisji Egzaminacyjnej poziomem prezentacji i zakresem, ale również wzbudzała podziw wśród pracowników Muzeum Wojska Polskiego, Centralnej Biblioteki Wojskowej, a także przygodnych przechodniów warszawskich przysłuchujących się prezentacjom uczestników Olimpiady". Uczniowie mieli okazję poznać wiele historycznych atrakcji stolicy a także zwiedzić miejsca niedostępne zazwyczaj dla turystów. Była to też okazja do poznania nowych, interesujących ludzi, zawiązania nowych przyjaźni czy sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych uczestników. Nasz reprezentant zajął ostatecznie 34 miejsce w Polsce uzyskując tytuł finalisty. Była to pierwsza przygoda Mateusza w tej Olimpiadzie na szczeblu centralnym. Tym bardziej olbrzymie gratulacje dla Mateusza i życzymy powodzenia w następnym roku w tej lub ewentualnie innej olimpiadzie!

PS Na zdjęciu Mateusz Nawojczyk otrzymuje nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej p. ministra Macieja Kopća.