W dniach 2-4  czerwca 2017 r. W Serocku k/Warszawy, w Ośrodku Konferencyjnym Orange nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się final centralny tegorocznej olimpiady ekologicznej. W olimpiadzie startowało 24 tys. uczniów, do finalu dostało się 115 uczestników, w tym z okręgu pomorskiego 7.

Wojciech Miśkowicz, uczeń klasy IIb w finale centralnym zajął 11 lokatę i jest to najwyższa pozycja uczestnika z okręgu pomorskiego. Zabrakło zaledwie 1 pkt. by dostać się do ścisłej 10 laureatów. Zawody przygotowane były wzorowo i "na bogato". Długoletni sponsor olimpiady, firma Toyota, ufundował wspaniale nagrody, w tym dla zwycięzcy konkursu wyjazd wakacyjny na Majorkę. Uczestnicy mieli okazje zwiedzać Centrum Badawcze Polskiej Akademii Nauk KEZO (Konwersja Energii i Źródła Odnawialne) w Jabłonnie koło Warszawy - najnowocześniejszy tego typu ośrodek w Europie, Centrum Nauki Kopernik i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wojtkowi gratulujemy i trzymamy kciuki w przyszłym roku.

Arkadiusz Koss - opiekun grupy pomorskiej w tegorocznym finale