Szkoła na co dzień żyje na swój wyjątkowy sposób, ale dzisiaj ten wyjątkowy sposób zdecydowanie przyspieszył. Całe tłumy gimnazjalistów odwiedzają mury I LO, a my wciąż nie zwalniamy. Tegoroczne dni otwarte zdecydowanie są jednymi z najbardziej udanych!

Krótka relacja od biologów:
W ramach Dni Otwartych uczniowie klasy IIIC przygotowali film prezentujący transpirację wody w roślinie na przykładzie transportu atramentu wzdłuż łodygi róży co zaskutkowało zabarwieniem liści i kwiatu. Dodatkowo zostały przedstawione projekty takie jak ,,Coastwatch Europe’’, ,,Otwarte Umysły’’ oraz współpraca z Uniwersytetem Gdańskim. Uczniowie pokazali gimnazjalistom ze szkół z okolic Lęborka liczne artefakty biologiczne tj. prawdziwy szkielet człowieka czy ząb słonia. Gimnazjaliści wykazali się szerokim zainteresowaniem i zadawali wiele pytań.