Zajęcia na UG - biologia i fizyka Dnia 10 lutego uczniowie klas: IA, IB, ID oraz IIC wybrali się w naukową podróż na Uniwersytet Gdański. Uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w zajęciach z dziedziny biologii i fizyki. Grupa biologiczna pod opieką p.Wielgus brała udział w wykładach, które przybliżyły im pojęcia do tej pory odległe, takie jak: PCR oraz pogłębiły wiedzę, dotyczącą bakterii.

Pierwsze z nich - "Molekularna kserokopiarka, czyli rzecz o reakcji łańcuchowej polimerazy DNA(PCR)" PCR" przygotwała dr. hab. Iwona Mruk z Katedry Mikrobiologii, natomiast prof. M. Sęktas z Katedry Mikrobiologii poprowadził ciekawy wykład pt. "Zmysłowe bakterie". Dla uczniów zainteresowanych biologią były to wartościowo spędzone trzy godziny. Natomiast grupa pod opieką p. Mańkowskiego odwiedziła wydział fizyki.

Jak zawsze dziękujemy naszym opiekunom za organizacje wycieczki oraz prowadzącym, za chęć przekazania nam wiedzy. Uczniowie wrócili do Lęborka z pełnymi głowami oraz motywacją do dalszej nauki.