Dnia 10 czerwca uczniowie klasy IA mieli przyjemność wybrać się na Uniwersytet Gdański, gdzie odbywały się zajęcia z autorką podręcznika do fizyki – panią dr Joanną Gondek. Głodni wiedzy, z zapałem wybrali się do Gdańska.

Czterogodzinne zajęcia dotyczyły prędkości, ruchu po okręgu, ilorazu różnicowego i pochodnych – czyli zagadnień mało, lub mniej znanych normalnemu człowiekowi, ale wszystkim uczniom klasy IA – znanych już teraz doskonale. Ciężko tu napisać coś więcej, żeby nie odstraszyć czytelników, warto jednak nadmienić, że była to dla nas największa dotychczas uczta intelektualna.

Jednak, nie samą wiedzą żyje człowiek, więc w celu uzupełnienia kalorii, po nader intensywnym myśleniu, udaliśmy się do znanej sieci fast food, a następnie do domu.