W dniu 08.06.2016 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli możliwość obejrzenia w auli  " Mechanika" musicalu pt " Szepty serc".

Spektakl realizowany był w ramach projektu profilaktycznego " Wartością możemy być dla siebie", przez grupę artstyczną ENOSIS PaT Lębork.

To niezwykłe przedstawienie przygotowywane było przez cały rok pod okiem specjalistów z zakresu choreografii, aktorstwa, wokalu, aranżacji muzycznej i techniki scenicznej.

Musical, który obejrzeli nasi uczniowie to owoc pracy prawie 60 młodych ludzi, uczniów lęborskich szkół oraz studentów Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Z naszej szkoły  udział wzięli:

- Kalińska Marta klasa II C

- Sadkowski Piotr klasa II C

- Ostrówka Aneta klasa II D

- Synowiec Dominika klasa II B

- Drywa Aleksandra klasa II B

- Kalińska Wiktoria klasa I B

- Wos Paulina klasa I D

- Jakubek Paweł klasa I A

 

Autorski scenariusz i teksty piosenek, muzyka grana na żywo, napisana specjalnie do spektaklu między innymi przez utalentowanego komozytora Marcina Pawłowskiego, magia światła i dżwięku przeniosły widzów w niezwykły świat teatru, stworzony specjalnie na tę okazję.

Młodzież przygotowująca spektakl pragnęła głośno powiedzieć widzom, jakie skutki może nieść za sobą mowa nienawiści. Spektakl dotykał ciemnych stron natury człowieka, słowo w nim wypowiadane miało naprawdę ogromną siłę. Mowa nienawiści - tak niestety powszechna i widoczna wśród nas - była w tym spektaklu na wyciągnięcie dłoni. Młodzi aktorzy głośno powiedzieli, że wypowiadane przez ludzi słowa to potężna broń, która zarówno niszczy jak i buduje.

Myślę, że każdy kto wyszedł ze spektaklu, nigdy już słowem nie zrani drugiego człowieka.