Dnia 28 kwietnia bieżącego roku postanowiliśmy skonsumować nagrodę zdobytą w konkursie „1 z 12” przez trójkę przystojniaków klasowych: Macieja Wróblewskiego, Pawła Jakubka i oczywiście Człowieka Encyklopedię – Mateusza Nawojczyka. Nagrodą była wycieczka do pizzerii, w celu wiadomym, ufundowana przez Radę Rodziców.

Udaliśmy się więc do Toscany i co tu dużo pisać… zamówiliśmy jedyny słuszny posiłek pełen tłuszczów nasyconych i węglowodanów. W oczekiwaniu na ambrozję rozmawialiśmy i graliśmy w karty. Jak to na porządnych uczniów naszej szkoły przystało, nikt, a nikt nie oszukiwał. Po otrzymaniu placków z farszem i ich konsu… pochłonięciu przez chłopaków, a zjedzeniu przez dziewczyny, ku uciesze całej klasy okazało się, że nie musimy wracać na lekcje. Radości nie było końca. Wszyscy śpiewali, tańczyli, śmiali się. Nie no, żartuję. Było kompletnie na odwrót. Wszyscy w żalu, smutku i ze spuszczonymi głowami udali się do domów.