Sukcesy jak strzały z karabinuW dniach 5-7 lutego 2016 roku odbyły się międzynarodowe zawody strzeleckie z okazji rocznicy Zaślubin z Morzem w Pucku. Brało w&nich udział czterech uczniów naszej szkoły, reprezentujących także barwy lęborskiego klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus, prowadzonych przez trenera Roberta Biczkowskiego . Po dwóch dniach zmagań największymi sukcesami mogła pochwalić się Maja Chrzanowska (I C), zdobywając w sobotę złoty medal (wraz z pobiciem życiowego rekordu) oraz srebrny medal w piątek, w kat. karabin pneumatyczny juniorek młodszych. Pozostali zawodnicy spisali się następująco:

• Julia Okuniewska (IIA) dwukrotny brąz w kat. karabin pneumatyczny juniorek

• Stanisław Boniaszczuk (IA) jeden brąz w kat. karabin pneumatyczny juniorów młodszych

• Anna Lejk (IA) 5. miejsce w kat. pistolet pneumatyczny juniorek młodszych

W niedzielę odbyły się finały "w parach". Na 16 par strzelców przyporządkowanych losowo z różnych klubów 2. miejsce zajął duet Stanisław Boniaszczuk oraz Jurate Casynaite (Litwa), natomiast czwarte miejsce Julia Okuniewska wraz z klubowym kolegą Aleksandrem Mazurkiem.

W tym samym czasie, 6. lutego w szkole podstawowej w Cewicach, odbyła się IX Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Również tam zostali wyróżnieni uczniowie naszej szkoły.

w kat. junior

1 miejsce - Sławomir Dosz

2 miejsce - Robert Michalski (srebrny medal mistrzostw Polski)

w kat. juniorka