W dniu 27 kwietnia 2017  dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Sikory udała się na Wydział Prawa i Administracji UG, aby uczestniczyć w I etapie konkursu wiedzy o Niemczech pt. 'Deutsch-Land-Nachbarland"

Skład dzielnych uczniów, chcących zmierzyć się z wiedzą o naszym sąsiedzie prezentowała się jak niżej:

Skibicka Marta II b

Haczyk Jakub I d

Dzik Patrycja I d

Pąchalska Kornelia I d

Brzezińska Julia I d

Tysler Karolina I d

Karszna Julia I d

Filip Wojtkiewicz II d

Katarzyna Łakocka

Zofia Buśko

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wyboru.

Miło mi poinformować, że z bardzo licznego grona  uczniów  województwa pomorskiego,  do II etapu przeszło troje naszych uczniów : Marta Skibicka, Julia Karszna i Filip Wojtkiewicz.

II etap oraz finał odbędą się 9 czerwca 2017 również na Wydziale Prawa i Administracji UG. Podczas drugiego etapu uczniowie mają za zadanie rozwiązanie testu wyboru z pytaniami zamkniętymi i otwartymi.Uczestnicy II etapu zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Centrum Herdera UG: www.herder.univ.gda.pl

Gratulujemy uczniom i mocno ściskamy kciuki za II etap "Wir drücken die Daumen!!!!"