W październiku dwie grupy j.niemieckiego „Fit in Deutsch” oraz „Andere Länder andere Sitten” uczestniczyły w cyklu zajęć w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku. Wykład „Wiedza o krajach niemieckojęzycznych” oraz ćwiczenia z translatoryki – laboratorium prowadziła pani dr Katarzyna Kukowicz- Żarska.

22nd September, 9.00 am. Plac Pokoju in Lębork – a lot of hikers and cyclists  were waiting to set off to the Lake Lubowidz. The hike and rally were organised because of  the European Day Without Cars and European Mobility  Week . All the people gathered there were welcomed by Alicja Zajączkowska – the councillor of the Pomeranian Council and advisor of the Mayor of Lębork.

W dniu 27 kwietnia 2017  dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Sikory udała się na Wydział Prawa i Administracji UG, aby uczestniczyć w I etapie konkursu wiedzy o Niemczech pt. 'Deutsch-Land-Nachbarland"

Skład dzielnych uczniów, chcących zmierzyć się z wiedzą o naszym sąsiedzie prezentowała się jak niżej:

Miło nam poinformować, że w II etapie konkursu, który odbędzie się dnia 06.12.2016r. w Centrum Herdera w Gdańsku, naszą szkołę reprezentować będą dwa zespoły uczniów w składzie:

I zespół:
1. Julia Bonemberg- kl.Ib
2. Weronika Wydrzyńska- kl.Ib
3. Zuzanna Więckowska- kl.Ib

II zespół:
1. Anna Lejk- kl. IIa
2. Marta Skibicka- kl.IIb
3. Filip Wojtkiewicz- kl. IId

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu na kartkę z pamiętnika!

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu językowego na kartkę z pamiętnika.
Konkurs obejmuje trzy języki: angielski (Day by Day), niemiecki (Tag für Tag) oraz hiszpański (Día a Día) i jest rozgrywany w kategorii gimnazjum i liceum (kategoria ta obejmuje wszystkie szkoły ponadgimnazjalne).

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w 40. Olimpiadzie Języka Niemieckiego.

Zgłoszenia przyjmują germanistki do 20 pażdziernika.

1. Eliminacje szkolne – odbędą się 4. listopada 2016 r. o godz. 10.00. Czas trwania eliminacji: 2 godziny lekcyjne (90 minut).

szczegółowe informacje można uzyskać na stronie  www.ojn.wsjo.pl

Odwagi !!!

(AN)

W dniach 11.09.- 17.09.2016r. uczniowie naszej szkoły przebywali na wymianie szkolnej w Szlezwiku. Była to rewizyta w ramach projektu, którego tematem było: „Mierzenie przyspieszenia z wykorzystaniem aplikacji”.

wymiana polsko-niemiecka - wycieczka do GdańskaW dniach 11.04.-16.04.2016r. gościliśmy w ramach wymiany szkolnej grupę 16 uczniów z Lornsenschule w Schleswig. Wzięło w niej udział również 16 osób z naszego liceum. Goście mieszkali u rodzin, ponieważ taka jest idea tych spotkań. Tym razem tematem przewodnim była aktywność fizyczna i zdrowie. W programie znalazło się więc mnóstwo zajęć sportowych:

Miło nam poinformować, że do II etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Przypominamy, że od 8.03.2016r. możecie się rejestrować na stronie www.pokaznamjezyk.pl i po aktywacji rozwiązać test sprawdzający wasze umiejętności z j. angielskiego lub niemieckiego. Konkurs trwa tylko do 16.03.2016r.(godz.23.59).

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI edycji konkursu "Pokaż nam język". W tym roku jego temat przewodni brzmi: "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej". Językowe zmagania obejmą języki: angielski i niemiecki. Organizatorem konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe. Rejestracja uczniów i rozwiązywanie testów internetowych potrwa od 8 do 16 marca br. (I etap)

Deutsch-Polonisches JugendwerkMiło nam poinformować, że po krótkiej przerwie młodzież naszej szkoły może ponownie uczestniczyć w wymianie szkolnej z zaprzyjaźnioną szkołą z niemieckiego miasta Schleswig. Młodzież niemiecką będziemy gościć w Lęborku w dniach od 11.04.- 16.04.2016r. Nasi uczniowie udadzą się z rewizytą do Schleswig we wrześniu.