Aktualności, czyli co w trawie piszczy

Uczniowie klas 3 B i 3 D dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla maturzystów odbędą się w środę i czwartek o godzinie 11:00.

Zajęcia odpłatne dla maturzystów ze wszystkich lęborskich szkół z języka polskiego o godzinie 9:00.

Szlachetna paczka

Uczniowie klasy 2C i 2D przygotowali świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin z terenu Lęborka. Dziękujemy WAM za inicjatywę i zaangażowanie.

Dnia 17.12.2019r. klasa 1CP pojechała na wycieczkę integracyjną do Wejherowa. Główny punkt programu to wizyta w Bowling Club w hotelu Olimp. Klasa uczestniczyła w rozgrywkach na torach kręglowych jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Wszyscy wyszli z uśmiechem na ustach.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach z mikroelektorniki. Zajęcia przeprowadził nasz absolwent Maciej Wojtkiewicz.

Dnia 17.12.2019 roku o godzinie 9.00 odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku koncert charytatywny na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Lęborku. Udział w nim wzięli – jako występujący – uczniowie ZSGŻi A w Lęborku, jako słuchacze – uczniowie klas pierwszych  I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.

12 grudnia uczniowie naszej szkoły wyjechali do Berlina, by zachwycić się i rozkoszować się charakterystycznym zapachem iglaków, ciepłej kawy i najróżniejszych smakołyków, które skosztować można na kilkudziesięciu jarmarkach bożonarodzeniowych w Berlinie.

W środę 11 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnych zawodów Crossfit dla szkół ponadpodstawowych. Wśród zawodników tej wyczerpującej imprezy nie zabrakło uczniów Żeroma. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 3 ciężkimi workoutami po których czekał ich wymagający finał. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników za walkę do samego końca. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Bigott oraz Wiktoria Formela.

Trwa kiermasz świąteczny. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Zuzi oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma. Zapraszamy!

10 grudnia, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oddania krwi.

Na ten szlachetny gest zdecydowało się aż 30 osób. Dzięki odwadze, którą byli przepełnieni, uratują życie wielu osobom.

Każdy z nich wie, że jedyne 20 min to dla potrzebujących drugiego życia.

Uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego w Lęborku serdecznie zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Sprzedaż odbędzie się 11 grudnia w godzinach 8:00-17:00, w budynku liceum. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zakupem świątecznych przysmaków oraz ozdób. Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na pomoc dla Zuzi i Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma.

W Mikołajki odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie. Jest to już VI edycja i tym razem test konkursowy zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki i kultury Szwajcarii.

„Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w II edycji Konkursu Europejskiego, organizowanego przez WSAiB w Gdyni. Etap szkolny (test) odbędzie się między 7 a 10 stycznia 2020 r.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka angielskiego do 18 grudnia br.

Rusza kolejna edycja akcji zbiórki "Razem na święta".

Poniżej publikujemy list Ministra Edukacji Narodowej

Przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku wraz ze stowarzyszeniem „Dialog” i Młodzieżową Radą Miasta Lęborka odwiedzili Brukselę.

Każdego roku w listopadzie obchodzimy Święto Szkoły. Jest to wyjątkowy dzień, który na uroczystym świętowaniu gromadzi tych, dla których nasza szkoła jest wartością. Podobnie było również w tym roku.

Wspaniały wieczór- 28 listopada przeżyli nasi uczniowie w teatrze muzycznym doskonale bawiąc się na spektaklu „Hairspray” w reżyserii Bernarda Szyca.

Dnia 29 listopada 2019 o godzinie 16.00 wystartowaliśmy z VI już edycją Nerd Night, tym razem motywem przewodnim był Sherlock Holmes i jego tajemnice.  W tym roku zarejestrowaliśmy prawie 300 uczniów ze szkół podstawowych z naszego miasta i powiatu.

Wieczór otworzyła Pani Dyrektor Katarzyna Wach oraz  szkolna grupa teatralna pod kierunkiem Pań polonistek - Katarzyny Harackiewicz i Magdaleny Gałki. Młodzież przeniosła nas w lata 20-ste. Po krótkim mini musicalu   głos zabrała Przewodnicząca SU - Daria Marcisz z klasy II D.

28 listopada w hali sportowej SLO w Rumi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w półfinałach wojewódzkich w koszykówce 3-osobowej. Zespoł w składzie: Szymankiewicz Maciej, Sulkowski Dominik, Kabała Bartosz, Janiczak Adam ostatecznie zajął 2 miejsce.

25 listopada w miejskiej hali sportowej odbyły się rozgrywki powiatowe koszykówki 3-osobowej. W tej formie koszykarskie zawody odbyły się po raz pierwszy w ramach Licealiady i są zaliczane do punktacji współzawodnictwa szkół ponadpodstawowych. Do rywalizacji mogli przystąpić tylko uczniowie klas pierwszych.
Nasi młodzi koszykarze rewelacyjnie poradzili sobie z przeciwnikami odnosząc zwycięstwa w obu meczach, tym samym zdobywając tytuł mistrza powiatu i awans do półfinałów wojewódzkich w Rumi. Dziewczętom nie poszło najlepiej i ostatecznie zajęły 4 miejsce.

Uczennica naszej szkoły MARTA BEDNARZ z kl.IBP ze względu na liczne osiągnięcia sportowe tj. jazda konna - skoki przez przeszkody, udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, udział w Mistrzostwach Polski Północnej, w licznych zawodach regionalnych, powołanie do Kadry Pomorza - została zgłoszona do DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO- SPORTOWIEC ROKU 2019!
Na Martę można oddawać głosy pod numerem 72355 o treści GDZ.63
Dziękujemy za każdy oddany głos!