Aktualności, czyli co w trawie piszczy

Dnia 18.09.2019 (środa), obowiązywać będzie plan „B”.

Tego dnia  serdecznie zapraszamy Rodziców klas I na spotkanie z Dyrekcją, Nauczycielami i Wychowawcami I LO.

Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma organizuje KURS POWTÓRKOWY Z MATEMATYKI ORAZ KURS POWTÓRKOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO w roku szkolnym 2019/2020 DLA CHĘTNYCH, PRZYSZŁYCH MATURZYSTÓW I NIE TYLKO...

PLAN  ZAJĘĆ DODATKOWYCH Z MATEMATYKI

DLA MATURZYSTÓW -  POZIOM PODSTAWOWY

I SEMESTR
ROK SZKOLNY 2019/2020

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie Wielki Maraton Czytelniczy 2019/2020 proszeni są o zgłoszenie się do 15 września do biblioteki szkolnej.

Regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece lub na stronie www.wbpg.org.pl.

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników czytania.

Trwają zapisy do dziecięcej i młodzieżowej sekcji tanecznej na rok szkolny 2019/2020.

02.09.2019 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w auli szkoły
godz 8.00 dla klas pierwszych (póżniej spotkanie z wychowawcą)
godz 9.30 dla klas drugich i trzecich (póżniej spotkanie z wychowawcą)

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych !!!!

KOMUNIKAT MATURALNY. SESJA POPRAWKOWA.

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ŻEROMA

organizuje dodatkowe zajęcia powtórkowe z matematyki.

Od 17.07.2019r. do 20.07.2019r. sekretariat szkoły będzie otwarty od 9.00-12.00

Od 22.07.2019r. do 24.07.2019r. oraz od 12.08.2019 r. do 16.08.2019 r. sekretariat szkoły będzie zamknięty.

Lista podręczników na rok szkolny 2019/20

Lęborskie kociaki dziękują wszystkim darczyńcom z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.  Pokarm przekazany przez Państwa ma podwójna wartość: krzepi ciało zastrzykiem smacznego mięsiwa i suchego pokarmu, ale także ducha – bo jest w nim dużo zrozumienia i miłości.

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Kocia ferajna z Lęborka

Ze względu na wysoką temperaturę i brak w szkole klimatyzowanych pomieszczeń od 13.06-17.06. 2019 r. będzie w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku  obowiązywał plan „B”.
Zajęcia, sekretariat i księgowość będą otwarte do 12.00.
Za utrudnienia przepraszamy :)
Katarzyna Wach

W dniach od 10 do 24 czerwca 2019 roku można oddać głosy na projekty do Budżetu Obywatelskiego Lębork na 2020 rok.

Przypominamy, że o wyborze projektów do realizacji decydują mieszkańcy Miasta, którzy ukończyli 13 lat nie później niż na 7 dni przed pierwszym dniem głosowania.

KOCHANI, w imieniu Rodziny i nauczycieli przedszkolaka, zwracam się do Was z wielką prośbą o oddawanie krwi dla pięcioletniej Milenki. Wspólnymi siłami możemy uratować życie drugiego człowieka. To nic nie boli, a daje zdrowie i radość.

W KAŻDEJ STACJI KRWIODAWSTWA WYSTARCZY ODDAĆ KREW DOWOLNEJ GRUPY I PRZEKAZAĆ INFORMACJĘ ŻE TO DLA MILENY KĘDZIORA UR. 30.10.2014 UCK ODDZIAŁ HEMATOLOGII I ONKOLOGII DZIECIĘCEJ.

Parafrazując słowa piosenki: „Nie zamykajmy serc, otwórzmy się na innych”.

Katarzyna Wach

2 czerwca odbył się w krakowskim Instytucie Goethego finał konkursu „Turbolandeskunde – Österreich”. W tym etapie wzięły udział 23 trzyosobowe drużyny z całej Polski.

Uczennice klasy I d  I  Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku :  Emila Wróblewska , Agata Gruba ,Alicja Pacek , Wiktoria Kijaczko stworzyły projekt „ Protektorzy Radości – przekraczamy granice dla dzieci i młodzieży z Tchollire ''w ramach V edycji olimpiady „ Zwolnieni z Teorii'', pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiady , w której wyzwaniem jest zrealizowanie własnego projektu społecznego dla lokalnej społeczności. Uczestnicy działają w zespołach , układając harmonogram , zbierając budżet , pozyskując partnerów i zdobywając wzmianki medialne .Patronat nad olimpiadą objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego , organizatorem jest Social Wolves .

Trwa nabór do Gdańsk Business Week, letniego obozu przedsiębiorczości i kreatywności dla nastolatków w wieku 15-19 lat. Zajęcia prowadzą mentorzy z USA, Polski i innych krajów a wszystkie zajecia odbywają się całkowicie w języku angielskim. Młodzież podczas 6 dni wciągających zajęć będzie pracować nad rozwojem własnej firmy a wytworzony produkt ostatniego dnia zajęć będzie musiała zaprezentować inwestorom z biznesu. To potężna dawka wiedzy, umiejętności, dobrej zabawy i wiary we własne siły!