Aktualności, czyli co w trawie piszczy

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Lęborku
pośród 16 szkół w Polsce,
objętych programem „CYBER.MIL Z KLASĄ”


3. lipca 2020 r. dyrektor szkoły – dr Katarzyna Wach – odebrała z rąk Ministra MON – Mariusza Błaszczaka – certyfikat kwalifikujące szkołę do uczestnictwa w „Programie CYBER.MIL Z KLASĄ”.

W województwie pomorskim nasza szkoła będzie jedyną placówką oświatową, która wdroży - w roku szkolnym 2021/2022 - wyżej wymieniony program. Zakłada on realizację systemowego projektu, polegającego na utworzeniu i prowadzeniu, w formie eksperymentu pedagogicznego, w zakwalifikowanych 16 szkołach ponadpodstawowych na terenie kraju, klas realizujących program o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”.

Szkoło! Uczelnio moja! Ty jesteś jak zdrowie.

Ileż cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie

Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie!

- jakże aktualnie, w dobie Covid-19, brzmi parafraza słów Adama Mickiewicza. Rok szkolny 2019/2020 był dla nas prawdziwą szkołą życia. Pierwszy semestr przemknął nad wyraz szybko, pod hasłem: Erasmusa+, Nerd Night, akcji charytatywnych, studniówki... i oczywiście rzetelnej nauki. Obfitował on w liczne sukcesy, wydarzenia i uroczystości. Jestem dumna, że wiele z nich powstało z inicjatywy Waszej, drodzy Uczniowie. Świadczy to o tym, że chętnie angażujecie się w działalność naszej szkoły i traktujecie ją jako nasze wspólne dobro.

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas pierwszych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Pomimo zaistniałej sytuacji rozwijali swoje zdolności artystyczne: szkicowali, rysowali, malowali, fotografowali, rzeźbili, filmowali, śpiewali, grali na instrumentach, tworzyli design oraz sztukę nowoczesną. Działalność artystyczna to jednak nie tylko twórczość plastyczna i muzyczna, ale także literacka. Doskonałym przykładem jest wiersz Jacka Bruhna:

Britishhuman

 

Jesteś zainteresowany klasą Britishhuman? Miałeś  problemy  z logowaniem?  Jak najszybciej zadzwoń do I Liceum Ogólnokształcącego!!!!

Numer do sekretariatu: 59 8621293;

Numer służbowy do dyrektora szkoły: 518 150 083

Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole przeprowadzone zostało aż 5 niesamowitych projektów społecznych. LO1 w Lęborku zajmuje 62 miejsce w rankingu Zwolnionych z Teorii 2020, mieszczącym blisko 300 szkół z całej Polski. W województwie pomorskim stoimy na miejscu czwartym. To fascynujący wynik jak na kolejny kontakt naszego liceum z tą olimpiadą. Nie świętowali byśmy dziś sukcesu, gdyby nie determinacja naszego szkolnego nauczyciela Zwolnionych z Teorii – pani Agnieszki Pobruckiej, nauczycielki geografii, podstaw przedsiębiorczości i od niedawna certyfikowanej mentorki inicjatyw młodego pokolenia. 

Nasza szkoła stanie się jeszcze bardziej europejska! Dzięki inicjatywie naszych nauczycieli oraz dyrekcji, udało nam się zdobyć ZNAK JAKOŚCI w projekcie KORPUS SOLIDARNOŚCI , w ramach europejskiego programu ERASMUS+. 

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci,

w tym trudnym czasie musimy się wzajemnie wspierać i pamiętać o takich wartościach jak empatia i otwartość na potrzeby innych. W związku z powyższym na platformie Teams zostanie uruchomiony specjalny kanał dla maturzystów pod nazwą „Kursy przedmaturalne”, ponieważ proponujemy naszym Absolwentom, tuż przed maturą, szybki kurs powtórkowy z takich przedmiotów jak: matematyka, język angielski, język polski na poziomie podstawowym.

Poniżej przedstawiam harmonogram, zakres tematyczny i czasowy oraz prowadzących kurs.

Katarzyna Wach

Dyrektor I LO w Lęborku

  • Dla każdego kandydata starającego się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej „Britishhuman” obowiązkowy jest sprawdzian kompetencji językowych z języka angielskiego.
  • Do sprawdzianu muszą przystąpić wszyscy kandydaci, bez względu na to, na którym miejscu wybrali klasę Britishhuman I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. Nieprzystąpienie do sprawdzianu uniemożliwi ubieganie się o przyjęcie do tej klasy w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku.
  • Zostanie on przeprowadzony w formie online, na platformie Office 365, w aplikacji Teams.

Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych.

W związku z ograniczoną pracą placówek oświatowych w czasie pandemii, wcześniej podany  harmonogram rekrutacji uczniów klas VIII do szkół średnich ulega  zmianie. W chwili ustalenia przez MEN i Kuratorium nowego terminarza rekrutacyjnego natychmiast poinformujemy wszystkich zainteresowanych. Informacje pojawią się na naszej stronie I LO w zakładce Kandydat, Rekrutacja oraz na stronie Vulcana w linku  https://nabor-pomorze.edu.com.pl/kandydat

Prosimy o cierpliwość

Rekrutacja 2020/21

Wkrótce uruchomiony zostanie system rekrutacji do szkół ponadpodstawywch. Przypominamy adres: https://nabor-pomorze.edu.com.pl/kandydat

Rekrutacja 2020/21

Udostępniamy podręcznik dla ucznia - przewodnik po systemie rekrutacji Podręcznik użytkownika - rekrutacja

Drodzy maturzyści poniżej zaktualizowany harmonogram egzaminu maturalego 2020.

NOWY harmonogram egzaminu maturalnego w 2020 r. 

Graty z chaty liceum Lębork
Jesteśmy uczniami tej szkoły i uczęszczamy do klasy 1 Lingua po gimnazjum. Bierzemy udział w programie Zwolnieni z teorii, i przez sytuację z koronawirusem musieliśmy odłożyć wszystko, co planowaliśmy przez prawie pół roku. Zapraszamy do udziału w naszym projekcie, w nieco innej formie.

Dnia 02.03.2020r. uczniowie klasy 2C zaangażowani w projekt fundacji Lean Education o nazwie ,,Lean Lider" wzięli udział w etapie półfinałowym projektu, który odbył się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego (filia Sopot).

Zdrowych, spokojnych, pełnych słońca i samych uśmiechów Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół życzą
Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie   Liceum Ogólnokształcącego im. S.Żeromskiego w Lęborku.

Szanowni Państwo!

Na podstawie §8 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020 r. poz. 433), mając na względzie zagrożenie związane z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19, z dniem 16 marca 2020 r. do odwołania, zawieszeniu ulega bezpośrednie przyjmowanie interesantów w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku.

 

W sprawach pilnych należy kontaktować się:

  1. za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. telefonicznie: 59 8621-293
  3. listownie: ul. Dygasińskiego 14, 84-300 Lębork

Z poważaniem Katarzyna Wach Dyrektor ZSO nr 1 Lęborku

Pomysł zrodził się już przed Bożym Narodzeniem. Postanowiliśmy zamiast prezentów dla siebie zebrać pieniądze na pomoc zwierzakom. Wszyscy chętnie włączyli się w zbiórkę... 

Podkategorie