Aktualności, czyli co w trawie piszczy

Etap regionalny konkursu Turbolandeskunde – wiedza o Austrii za nami. Dnia 8.03.2019 zespół uczennic w składzie: Weronika Gołąbowicz (IB), Natalia Rychert (IB), i Anna Zechlin (IC) reprezentował nasze liceum na regionalnym etapie konkursu wiedzy o Austrii w Wejherowie, gdzie zmierzył się z drużynami ze szkół z województwa pomorskiego.

Nasze dziewczyny zwyciężyły w pierwszej turze i przystąpiły do dogrywki z dwiema zwycięskimi drużynami z drugiej tury. Po tych dodatkowych zmaganiach okazały się najlepsze i tym samym będą reprezentować I LO na etapie centralnym, w czerwcu tego roku w Krakowie.

Serdeczne gratulacje! Trzymamy kcuki za sukces również na etapie centralnym!!!

Barbara Kerlin

Ten, kto wybiera naukę w liceum ogólnokształcącym zdaje sobie sprawę z tego, że ten typ szkoły stanowi swoistą przepustkę do kształcenia się na wyższych uczelniach.

Tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Poezji, Prozy i Piosenki Anglojęzycznej odbyła się 5 marca br.

PLAN ZAJĘĆ DLA UCZNIÓW, KTÓRZY NIE  UCZESTNICZĄ W REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH

W dniu 28 lutego 2019 r. odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt w ramach XIX Powiatowej Licealiady 2018/2019. Nasze dziewczęta od września przygotowywały się do tych zawodów.

4.03.2019 po raz kolejny do naszej szkoły zawitał mobilny punkt poboru krwi. Uczniowie z klas III i II dobrowolnie oddali krew, by pomóc innym. Zachęcamy osoby pełnoletnie do odwiedzenia punktu krwiodawstwa w Lęborku przy ulicy Węgrzynowicza.

W związku z tym, że rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się w dniach od 25 do 27 marca 2019 r. informuję, że spotkanie z wychowawcami klas odbędzie się w naszej szkole 28.03.2019r. (czwartek) o godzinie 17.00.

Katarzyna Wach

Dnia 6 marca (środa) zajęcia w ILO odbywać się będa według planu B

Propozycja kierunków kształcenia w ZSO nr 1 po gimnazjum 2019/2020

Klasa MATINF

Klasa BIOLCHEM

Klasa HUMAN

Klasa LINGUA

Propozycja kierunków kształcenia w ZSO nr 1 po szkole podstawowej 2019/2020

Klasa MATINF

Klasa BIOLCHEM

Klasa HUMAN

Klasa LINGUA

Uczniowie naszej szkoły: Kajetan Maciejewski, Hubert Klassa i Kacper Konopiński wzięli udział w I edycji Konkursu Europejskiego organizowanego przez WSAiB z Gdyni i zakwalifikowali się do finału. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Miło nam poinformować, że uczeń naszego LO, Kamil Zwierzchowski zakwalifikował się do finału XXVI Olimpiady Informatycznej. Zawody okręgowe dla naszego rejonu przeprowadzone zostały w Toruniu. Do finału zakwalifikowało się 95 uczniów z całej Polski. Warto podkreślić, że to piewszy finalista OI w historii naszej szkoły. Kamilowi składamy serdeczne gratulcje!

Uczniowie i nauczyciele I LO wzięli udział w pierwszym wyjeździe zagranicznym w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus+- „Fałszywe wiadomości (fake news) w erze fałszywych informacji: rozwijanie umiejętność korzystania z mediów w społeczności edukacyjnej”.
W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana   Żeromskiego w Lęborku rozpoczęło realizację projektu w ramach międzynarodowego programu Erasmus+, który będzie trwał 24 miesiące – od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2020. Uczestniczy w nim sześć państw europejskich – Grecja, Portugalia, Norwegia, Rumunia, Litwa i Polska,  Językiem projektu jest język angielski.

I LO z wizytą w Gdańsku w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

05.02.2019 uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez studentów i wykładowców WSB.

Mowa nienawiści - jak można ją zminimalizować?

W dniu 07.02.2019 odbyła się w naszej szkole debata na temat " Mowa nienawiści - jak można ją zminimalizować?"

Inicjatorkami spotkania były uczennice klasy II B Nina Barasińska i Julia Ulaszek, które pod czujnym okiem nauczyciela historii Pana Tomasza Tutaka przygotowały scenariusz i poprowadziły cały panel dyskusyjny.

Dnia 29.01.2019 roku zorganizowałyśmy comiesięczne stoisko, tym razem były to zapiekanki i pizzerki. Stoisko zostało zorganizowane we współpracy z piekarniami “Królewiczanka” i B&M Wenta. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Do zobaczenia w tłusty czwartek
Cukiernia Żeroma
Anita i Patrycja

O tym i wyborze studiów, przyszłej kariery zawodowej mówił w dniu 18.01.2019r Piotr Boniaszczuk, dyrektor MPWiK w Lęborku.

Uczniowie I LO, klas II-A i C na terenie MPWiK zapoznali się ze strukturą, pracą przedsiębiorstwa, metodami rekrutacji(zatrudnienia) pracowników oraz pracą inżyniera na stanowisku.

PLAN  ZAJĘĆ DODATKOWYCH Z MATEMATYKI  DLA MATURZYSTÓW

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAJĘĆ DODATKOWYCH Z MATEMATYKI DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH LICEUM -  POZIOM PODSTAWOWY