Dwójka uczniów naszego liceum opracowuje badania statystyczno - matematyczne dotyczące zagadnienia "Crowdsourcingu", dlatego chcielibyśmy zaprosić Was do odpowiedzenia na parę krótkich pytań w niniejszej anonimowej ankiecie. Ważne jednak by nie sprawdzać prawidłowych odpowiedzi, lecz odpowiadać zgodnie z własnymi przewidywaniami. Szczerze zachęcamy więc do jej wypełnienia i dziękujemy!
Link do ankiety:

[FW]

W dniu 27 kwietnia 2017  dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Sikory udała się na Wydział Prawa i Administracji UG, aby uczestniczyć w I etapie konkursu wiedzy o Niemczech pt. 'Deutsch-Land-Nachbarland"

Skład dzielnych uczniów, chcących zmierzyć się z wiedzą o naszym sąsiedzie prezentowała się jak niżej:

Zarząd powiatu lęborskiego ogłosił wyniki konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku. Decyzją komisji konkursowej wygrała pani Katarzynie Wach.
Nowy dyrektor szkoły obowiązki dyrektorskie przejmie od 1 września 2017r.

Zakończenie roku klas III I Liceum LęborkSpotkaliśmy się wszyscy w piękny, słoneczny, wiosenny, kwietniowy piątek, a przynajmniej taki miał być według prognozy. Co ciekawe ostatni piątek w ten piątek, w ostatnim tygodniu w tym tygodniu, żeby uroczyście zakończyć i podsumować trzy lata nauki w I LO kolejnego, ponad siedemdziesiątego, rocznika uczniów.

22.04.2017r. odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń”. O swoje marzenia powalczyła uczennica klasy IIb Agnieszka Klassa. Przebiegu finału towarzyszyła niezwykła atmosfera, odbył się on bowiem na pięknym zamku w Gniewie. Po napisaniu testu konkursowego finaliści mogli zwiedzać zamek i uczestniczyć w zajęciach szermierki, po których nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników. Nasza uczennica uzyskała wynik, który postawił ją na III miejscu w swojej kategorii – literatura J.R.R. Tolkiena. Laureatce gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym zdobywaniu marzeń.

Wszystko ma swój początek i koniec. Niestety, dotyczy to również spotkań na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W dniu 20.04.2017r. uczniowie z klasy ID i IIB z I LO mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach zatytułowanych „Elektryczność w biologii” oraz „Co pływa w naszej krwi?”.

22 kwietnia 2017 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się eliminacje okręgowe XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II B: Maria Pierzchała i Wojciech Miśkowicz, podopieczni Pana Arkadiusza Kossa. W pierwszym etapie eliminacji, teście pisemnym brało udział  70 uczestników.

Witamy w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku.

Jesteśmy szkołą o 71-letniej tradycji, należącą do najlepszych w regionie.

Stwarzamy naszym uczniom możliwość rozwoju w wielu dziedzinach – od matematyki, poprzez przedmioty przyrodnicze po nauki humanistyczno-społeczne i języki obce.

Uzupełnienie informacji o profilach klas, w których uczniowie rozpoczną naukę od września 2017:

ZASADY REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ

I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku

w roku szkolnym 2017/2018

Podstawa prawna:

- art. 149, 155, 165, 204 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 60);

- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018 – 2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum (Dz.U. z 2017 r. poz.586);

7 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wicku odbyły się zawody powiatowe OTWP. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W dniu 5 kwietnia 2017r. odbyły się finały powiatowe w Drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500 metrów a chłopcy na 2500 metrów. W konkurencji chłopców rywalizowało 5 szkół ponadgimnazjalnych.

W dniu 10.04.2017 odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Prozy, Poezji i Piosenki Anglojęzycznej.

W kategorii recytacja utwór zaprezentowała uczestniczka Oliwia Michalak z klasy IID.

Poniżej prezentujemy kilka informacji dotyczących udziału naszych uczniów w konkursach i olimpiadach...

Tegoroczna edycja konkursu „Pokaż nam język” właśnie ruszyła. Tematem przewodnim jest "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku".  Ponownie konkurs obejmuje dwa języki: angielski i niemiecki.

Kolejny raz w murach naszej szkoły odbędzie się maraton fitness.

Zapraszamy wszystkich chętnych! W tym roku nowość - wykład na temat zdrowego trybu życia i m.in. ćwiczenia na trampolinach. Zapisy u p.K.Sawicz.

W dniach 21-22 marca uczniowie klas IA oraz IB uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia poznawali zupełnie inne oblicze nauki w Centrum Nauki Kopernik.

W piątek klasy IIB oraz ID już po raz 3 uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Podzieleni na dwie grupy odbywaliśmy zajęcia w Katedrze Fizjologii Zwierząt.

Szkoła na co dzień żyje na swój wyjątkowy sposób, ale dzisiaj ten wyjątkowy sposób zdecydowanie przyspieszył. Całe tłumy gimnazjalistów odwiedzają mury I LO, a my wciąż nie zwalniamy. Tegoroczne dni otwarte zdecydowanie są jednymi z najbardziej udanych!