Aktualności, czyli co w trawie piszczy

Szanowni Państwo!

Na podstawie §8 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020 r. poz. 433), mając na względzie zagrożenie związane z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19, z dniem 16 marca 2020 r. do odwołania, zawieszeniu ulega bezpośrednie przyjmowanie interesantów w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku.

 

W sprawach pilnych należy kontaktować się:

  1. za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. telefonicznie: 59 8621-293
  3. listownie: ul. Dygasińskiego 14, 84-300 Lębork

Z poważaniem Katarzyna Wach Dyrektor ZSO nr 1 Lęborku

Pomysł zrodził się już przed Bożym Narodzeniem. Postanowiliśmy zamiast prezentów dla siebie zebrać pieniądze na pomoc zwierzakom. Wszyscy chętnie włączyli się w zbiórkę... 

11 marca (środa) w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” młodzież I LO w Lęborku uczestniczyła w Festiwalu Filmów Profilaktycznych zorganizowanym w ramach realizacji działań programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły, pod hasłem „Stop mowie nienawiści”.

  1. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o narzędzia Office365.
  2. Dostęp do ZESPOŁÓW i KANAŁÓW uzyskają...

W związku z licznymi pytaniami przypominamy podstawowe procedury dostępu do dziennika elektronicznego:

W celu uzyskania dostępu do konta office365 prosimy kontaktować się z administratorem usługi (R.Warszawski) poprzez dziennik elektroniczny. 

Komunikat MEN w sprawie zawieszenia zajęć ... WIĘCEJ►

II etap Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE –WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” – SZWAJCARIA odbył się 6 marca 2020r w Siedzibie Sopockiego Autonomicznego Liceum SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.

W związku z pismem otrzymanym dzisiaj około  godz.15.00  z Kuratorium w Gdańsku ws wyjazdów szkolnych odwołujemy wyjazd klas III w dniu jutrzejszym. Zajęcia odbywają się według planu.

Ponadto w związku z zagrożeniem koronawirusem udostępniamy link Kuratorium Oświaty w Gdańsku, w którym została zamieszczona rekomendacja Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie wycieczek szkolnych. Prosimy o zapoznanie się z treścią.
https://www.kuratorium.gda.pl/rekomendacje-w-sprawie-wycieczek-szkolnych/


Dyrektor Szkoły Katarzyna Wach
Wicedyrektor Szkoły Anita Niedziela

Uczniowie I BP wzmacniali swój wizerunek

Korzystajac z zaproszenia Wyższej  Szkoły  Biznesu i Administracji udaliśmy się dnia 06.03.2020r. do Gdyni na wykład dr Karola Parafiana ...

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły wysłuchała koncertu muzyki poważnej w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 

28 lutego klasa IBg pojechała na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii wody oraz w zwiedzaniu. 

Miło nam poinformować, że Ola Klimik i Marta Bednarz z klasy I BP zostały wyróżnione podczas XIII Gali Sportu Powiatu Lęborskiego, która odbyła sie dnia 29 lutego 2020r. 

W ramach Dni Sportu Szkolnego został zorganizowany turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. W turnieju wystartowało 28 chłopców i 15 dziewcząt.

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla szkół w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na korona wirusa

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Piosenki, Prozy i Poezji Anglojęzycznej.

Odbędzie sie on dnia 12 marca 2020. Zapisy u nauczycieli języka angielskiego do 9 marca 2020 – należy podać tytuł oraz twórcę/wykonawcę utworu, który zamierzacie zaśpiewać lub wyrecytować.

Poznaj swoje prawa w pracy

W dniu 6 lutego przyjechała na lekcje podstaw przedsiębiorczości Pani prawnik - Joanna Drawnel-Jankowska z Państwowej Inspekcji Pracy w Słupsku. W ramach spotkania przeprowadziła z uczniami lekcje pt. "Poznaj swoje prawa w pracy”. 

Zapraszamy do działy:
Informacja dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/21 ► 

Planowane oddziały na rok 2020/21:

Podkategorie