Spotkanie z  historią w Muzeum II Wojny Światowej

Grupa młodzieży z naszej szkoły w ramach projektu „Otwarte umysły” odwiedziła Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ten wyjazd edukacyjny to lekcja historii, której nie wolno zapomnieć. Zwiedzając ekspozycję, poznaje się tragizm II wojny światowej: jej genezę, ludzkie cierpienia, ofiary, bohaterów i zwykłe codzienne życie w okupowanych krajach.

Uzupełnienie relacji z Nerd Night 2017 - prezentujemy zdjęcia z zajęć "Malowanie światłem" oraz krótki film z imprezy.

Święto Szkoły to równocześnie święto Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego.

Obchodzone corocznie w listopadzie jest znakomitą okazją dla zaprezentowania kilku wydarzeń istotnych dla I LO.
Przy tej okazji odbywa się ślubowanie klas pierwszych liceum, jak również ma miejsce finał Konkursu im. Stefana Żeromskiego oraz Międzyszkolny Turniej Siatkówki (dziewcząt i chłopców) o Puchar Dyrektora I LO.
Zapraszamy w piątek, 17.11.2017 r. Obowiązuje strój galowy, którym okażemy szacunek nie tylko Szkole, Nauczycielom, ale i sobie.

IV edycji Nerd Night już za nami. Szkoła, zamieniona jak za pomocą czarodziejskiej różdżki w Hogwart oddała z pewnością  magię tego wieczoru. Wykonane przez nasze uczennice dekoracje (Wiktoria Pufelska, Natalia Liss, Ewa Wieczorkiewicz, Weronika Zgoda, Patrycja Górecka, Alicja Labuda - przepraszam jeśli kogoś pominęłam) były naprawdę zadziwiające i bardzo pomysłowe. 

Uczniowie I LO w Lęborku wzięli udział w warsztatach kreatywności i inicjatywności zorganizowanych w Trójmieście w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego „Otwarte umysły” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Piątkowy wieczór (27.10.2017 r.) grupa uczniów z klasy II B, II D, III A z inicjatywy p. Joanny Woss spędziła w Teatrze Muzycznym w Gdyni oglądając spektakl „Notre Dama de Paris”

Historia Garbusa Quasimodo i pięknej Esmeraldy przeniosła nas w atmosferę XV-wiecznego Paryża.

Miło nam poinformować, że nasze koło wzbogaciło się o komponenty do budowy trzech kolejnych robotów. Dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu - budowa robotów SUMO. 

Zapraszamy na: Nerd Night IVSerdecznie zapraszamy na IV Noc Naukowców "Nerd Night", która odbędzie się 10 listopada 2017r. o godz. 16.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku.

Program przewiduje wiele atrakcji. Dla miłośników chemii "wieczór na galowo", umysły ścisłe zmierzą się z pokazami optyczno - laserowymi, obserwacją nieba i możliwością rozwiązania układu równań metodą wyznaczników oraz wiele innych. 

W październiku dwie grupy j.niemieckiego „Fit in Deutsch” oraz „Andere Länder andere Sitten” uczestniczyły w cyklu zajęć w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku. Wykład „Wiedza o krajach niemieckojęzycznych” oraz ćwiczenia z translatoryki – laboratorium prowadziła pani dr Katarzyna Kukowicz- Żarska.

Ochrona plaży w StiloKlasy IIa i IIb wraz z opiekunkami Haliną Wielgus oraz Agnieszką Pobrucką zrealizowały coroczną współpracę z Urzędem Morskim.

Dzień Edukacji Narodowej  w I Liceum Ogólnokształcące Lębork13 -go w piątek wszystko może się zdarzyć. No i zdarzyło się. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Była akademia, życzenia, nagrody, kwiatki czekoladki, piosenki i duuuużo śmiechu.

Od 2 do 6 października odbywał się w naszej szkole cykl imprez sportowych pod nazwą Jesienny Tydzień Sportu. Wszystkie konkurencje odbyły się zgodnie z harmonogramem. Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych zawodów.

Czwarta edycja Nerd Night odbędzie się w listopadzie 2017. Po trzech poprzednich edycjach, ta impreza weszła już do tradycji naszej szkoły. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów, szczególnie tych utalentowanych plastycznie, do udziału w konkursie, którego celem jest ustalenie stałego znaku graficznego, reprezentującego to wydarzenie.

Komitet Główny Olimpiady Historycznej podaje do wiadomości tematy prac badawczych eliminacji szkolnych XLIV Olimpiady Historycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

Jesienny Piknik Naukowy - Liceum Lębork

  • 29 września 2017 - w piękny, jesienny piątek mieliśmy okazję w murach naszej szkoły powitać z okazji "Jesiennego pikniku naukowego"  gimnazjalistów z powiatu. Wszystko odbywało się w jesiennej ale słonecznej i pełnej zabawy atmosferze. Młodzież naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami - mentorami przygotowała nie lada atrakcje w postaci warsztatów,prezentacji i wykładów. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska chemię, biologię, fizykę i efektowne pokazy balistyczne, informatykę - okiem robotów oraz zgłębić tajniki jęz. angielskiego.

Kolejny znaczący sportowy sukces uczennicy klasy III B Marty Skibickiej. W dniu 23 września 2017 w Berlinie Marta brała udział w zawodach Pucharu Świata w rolkarstwie szybkim - 44 Berlin Marathon. Startując w gronie prawie 6 tysięcy zawodników z 72 krajów świata, uczennica naszej szkoły zajęła 9 miejsce w kategorii junior A (18 - 19 lat) kobiet. To jak dotąd największy, obok brązowego medalu Mistrzostw Polski (junior B) z ubiegłego roku, sportowy sukces Marty, która rolkarstwo szybkie trenuje od zaledwie trzech lat.

Uczennica naszej szkoły Marta Skibicka po raz kolejny startowała z sukcesami w zawodach rolkarskich w ramach Pucharu Kaszub 2017 w rolkarstwie szybkim. W zakończonym w sierpniu cyklu, w skład którego wchodziło 5 startów na dystansie półmaratonu (21 km) oraz 1 na dystansie maratonu (42 km) zajęła - I m. w kategorii wiekowej 16-19 lat i II m. w kategorii open kobiet.

Spotkanie organizacyjne dla uczniów chętnych wziąć udział w Olimpiadzie Historycznej w Olimpiadzie Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego oraz w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbędzie się w poniedziałek (2 października 2017r. g.10:35) na dużej przerwie w gabinecie prof. Tomasza Tutaka.

22nd September, 9.00 am. Plac Pokoju in Lębork – a lot of hikers and cyclists  were waiting to set off to the Lake Lubowidz. The hike and rally were organised because of  the European Day Without Cars and European Mobility  Week . All the people gathered there were welcomed by Alicja Zajączkowska – the councillor of the Pomeranian Council and advisor of the Mayor of Lębork.