Na podstawie § 9 ust. 3 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Otwarte umysły” (na rok szkolny 2017/2018) współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ogłasza się rekrutację uzupełniającą, która będzie przebiegała do momentu zrekrutowania pełnych grup. O rodzaje zajęć, dla których realizowana jest rekrutacja uzupełniająca pytaj w swojej szkole !!!

Zgodnie z zarządzeniem dyrektoa szkoły uczniowie mogą nawiązać kontakt z nauczycielami za pośrednictwem modułu "WIADOMOŚCI" w "Dzienniku Lekcyjnym". Poniżej publikujmey harmonogram dyżurów on-line nauczycieli.

4 września br. o godzinie 8:00, w naszym Liceum oficjalnie rozpoczął się kolejny rok szkolny.

Z tej okazji uczniowie klasy IIB , wraz z wychowawcą przygotowali uroczystą akademię.
W części artystycznej I Liceum Ogólnokształcące pokazało swoje prawdziwe oblicze i ukazało się jako Hogwart. Oprócz Hogwarckich herbów, młodych adeptów magii i ciemności była również dobra zabawa...

Zapraszamy uczniów/uczennice oraz nauczycieli/nauczycielki szkoły do udziału w formach wsparcia realizowanych w ramach projektu Powiatu Lęborskiego „OTWARTE UMYSŁY” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu Młodzi Mistrzowie Polskiej Informatyki na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w dniach 24.09-29.09.2017 Stowarzyszenie TALENT organizuje obóz informatyczny we Władysławowie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18:

• 4 września 2017r.

• godz. 8:00

• aula I LO w Lęborku

Publikujemy dzisiaj wyniki badań statystycznych pod tytułem: „Mądrość Tłumu: czy rzeczywiście istnieje?”, przeprowadzonych przez dwójkę naszych uczniów: Filipa Wojtkiewicza (jako lider a projektu) oraz Katarzynę Łakocką.

Dziedziny uzdolnień wspierane w ramach projektu:

• obszar matematykifizyki lub informatyki

• obszar biologii lub chemii

• obszar kompetencji społecznych (w którym miejsce dla siebie znajdą uczennice i uczniowie, których interesuje język polski, historia, WOS, sztuka, filozofia itp..)

30 maja 2017 uczniowie kół naukowych biologicznych ENGRAM 1 i ENGRAM 2, pod opieką pani Haliny Wielgus oraz pana Ireneusza Mańkowskiego uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Akwarium Gdyńskim.

Zakończenie roku szkolnego - galeria

W dniach 1 - 3 czerwca 2017 w Warszawie odbyły się zawody finałowe X edycji Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Naszą szkołę reprezentował Mateusz Nawojczyk z kl. II a. W zawodach brało udział 49 zawodników, wyłonionych wcześniej w zawodach szkolnych, okręgowych i wojewódzkich.

Proszę o zwrot wypożyczonych książek do 19 czerwca.

Uwaga!

Po rozliczeniu się z zaległościami można wypożyczyć książki na wakacje.

"Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania" - pod takim hasłem 1 czerwca w auli naszej szkoły wymienialiśmy się książkami. Akcja polegała na oddaniu swojej już przeczytanej książki i wzięciu w zamian innej, wybranej spośród przyniesionych na wymianę.

Od nowego roku szkolnego akcję będziemy powtarzać cyklicznie i mamy nadzieję, że zainteresowanie będzie coraz większe.

Już dziś zapraszamy !

W dniach 2-4  czerwca 2017 r. W Serocku k/Warszawy, w Ośrodku Konferencyjnym Orange nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się final centralny tegorocznej olimpiady ekologicznej. W olimpiadzie startowało 24 tys. uczniów, do finalu dostało się 115 uczestników, w tym z okręgu pomorskiego 7.

Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszy taki w ILO turniej Familiady. Rywalizowały dwie drużyny – Maślane Wóngle oraz Nauczyciele. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania takie jak; Co najczęściej gubimy? Jakie są najczęstsze wymówki na brak pracy domowej? Państwo bez dostępu do morza to?.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Uwolnij książkę”.
1 czerwca w auli naszego liceum w czasie przerw lekcyjnych można wymienić się książkami na zasadach:
  • Książka za książkę
  • Wymieniamy tylko literaturę piękną
  • Przynosimy książki niezniszczone, czyste, ciekawe

Organizatorzy : Biblioteka Pedagogiczna i Biblioteka Szkolna I LO w Lęborku

Dwójka uczniów naszego liceum opracowuje badania statystyczno - matematyczne dotyczące zagadnienia "Crowdsourcingu", dlatego chcielibyśmy zaprosić Was do odpowiedzenia na parę krótkich pytań w niniejszej anonimowej ankiecie. Ważne jednak by nie sprawdzać prawidłowych odpowiedzi, lecz odpowiadać zgodnie z własnymi przewidywaniami. Szczerze zachęcamy więc do jej wypełnienia i dziękujemy!
Link do ankiety:

[FW]

W dniu 27 kwietnia 2017  dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Sikory udała się na Wydział Prawa i Administracji UG, aby uczestniczyć w I etapie konkursu wiedzy o Niemczech pt. 'Deutsch-Land-Nachbarland"

Skład dzielnych uczniów, chcących zmierzyć się z wiedzą o naszym sąsiedzie prezentowała się jak niżej:

Zakończenie roku klas III I Liceum LęborkSpotkaliśmy się wszyscy w piękny, słoneczny, wiosenny, kwietniowy piątek, a przynajmniej taki miał być według prognozy. Co ciekawe ostatni piątek w ten piątek, w ostatnim tygodniu w tym tygodniu, żeby uroczyście zakończyć i podsumować trzy lata nauki w I LO kolejnego, ponad siedemdziesiątego, rocznika uczniów.

22.04.2017r. odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń”. O swoje marzenia powalczyła uczennica klasy IIb Agnieszka Klassa. Przebiegu finału towarzyszyła niezwykła atmosfera, odbył się on bowiem na pięknym zamku w Gniewie. Po napisaniu testu konkursowego finaliści mogli zwiedzać zamek i uczestniczyć w zajęciach szermierki, po których nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników. Nasza uczennica uzyskała wynik, który postawił ją na III miejscu w swojej kategorii – literatura J.R.R. Tolkiena. Laureatce gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym zdobywaniu marzeń.