Aktualności, czyli co w trawie piszczy

14 maja 2019 roku odbyły się finały powiatowe XIX Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt. W zawodach startowały reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego. Nasze młode zawodniczki (klasa ID): Wiktoria BieniekNikola Woźniak nie dały szans przeciwniczkom wygrywając z II Liceum Ogólnokształcącym 2:0 i z Powiatowym Centrum Edukacji również 2:0. Opiekunem zespołu był mgr Bogusław Woss.

13 maja 2019 roku w ramach XIX Licealiady odbyły się finały powiatowe w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego. Nasza reprezentacja w składzie: Jakub KolasaJakub Groth (klasa IA) w pierwszym spotkaniu nieznacznie ulegli drużynie z "Mechanika", w kolejnych pojedynkach kończyli zwycięstwem 2:1. Ostateczne nasi siatkarze uplasowali się na drugim miejscu na podium.

5 kwietnia 2019 r. w ramach Dni Sportu Szkolnego odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 6 reprezentacji poszczególnych oddziałów. Rezultaty współzawodnictwa:

W związku z zawieszeniem akcji strajkowej  zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Lęborku dla uczniów klas pierwszych i drugich rozpoczną się 9 maja 2019 roku. Dlaczego dopiero od tego terminu?

Zgodnie z Rozp. MEN z 05.10.2010 r. §5 pkt 2 dodatkowymi dniami wolnymi, ustalonymi na radzie pedagogicznej 03.09.2018 roku w naszej szkole, są: 29.04.2019r.-30.04.2019r., 02.05.2019r., 06-08.05. 2019r.

Ustalając terminarz dodatkowych dni wolnych nie mogłam przewidzieć, że kwiecień 2019 roku upłynie pod hasłem nauczycielskiego strajku.

Dyrektor I LO w Lęborku

„Przeżyj to sam...”, czyli pożegnanie absolwentów w I Liceum Ogólnokształcącym Stefana Żeromskiego w Lęborku

Dzień 26. kwietnia 2019 roku upłynął w I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku pod znakiem pożegnania absolwentów klas trzecich.

Dnia 05.04.2019r odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 1B: Aleksandra Linsztedt i Wiktoria Leszczuk, które zajęły kolejno pierwsze i trzecie miejsce. Aleksandra Linsztedt weźmie udział w etapie wojewódzkim. Gratulujemy!

Szanowni Państwo!

8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) w naszej szkole rozpoczął się strajk nauczycieli i pracowników oświaty, który potrwa do odwołania. Nie jesteśmy w stanie poprowadzić zajęć zgodnie z planem lekcji, dlatego proszę w czasie trwania strajku o zapewnienie, we własnym zakresie, opieki dzieciom. Jeżeli Państwo zadeklarują taką potrzebę dla uczniów będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Gotowym do przeprowadzenia zajęć jest nauczyciel religii.

Sytuacja jest dynamiczna i w każdej chwili może ulec zmianie. Informacje dotyczące powrotu do pełnego funkcjonowania szkoły zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i za pośrednictwem dziennika elektronicznego niezwłocznie po ich uzyskaniu.

Katarzyna Wach

Bezpłatne warsztaty dla uczniów w Lęborku: Jak radzić sobie z trudnymi emocjami?

Bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Lęborku- udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani, niezależnie od profilu klasy czy w której klasie są.

Zajęcia odbędą się 11 kwietnia o godz. 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Różyckiego 2 w Lęborku.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja na stronie internetowej:

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Lęborku jest placówką udzielającą szeroko rozumianej pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom i młodzieży w wieku od 0 do ukończenia edukacji. Korzystanie z pomocy jest dobrowolne i bezpłatne. Odbywa się zawsze na wniosek rodzica dziecka bądź pełnoletniego ucznia.

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Sleeveface”, organizowanym z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki, przypadającego na dzień 23 kwietnia.

Etap regionalny konkursu Turbolandeskunde – wiedza o Austrii za nami. Dnia 8.03.2019 zespół uczennic w składzie: Weronika Gołąbowicz (IB), Natalia Rychert (IB), i Anna Zechlin (IC) reprezentował nasze liceum na regionalnym etapie konkursu wiedzy o Austrii w Wejherowie, gdzie zmierzył się z drużynami ze szkół z województwa pomorskiego.

Nasze dziewczyny zwyciężyły w pierwszej turze i przystąpiły do dogrywki z dwiema zwycięskimi drużynami z drugiej tury. Po tych dodatkowych zmaganiach okazały się najlepsze i tym samym będą reprezentować I LO na etapie centralnym, w czerwcu tego roku w Krakowie.

Serdeczne gratulacje! Trzymamy kcuki za sukces również na etapie centralnym!!!

Barbara Kerlin

Ten, kto wybiera naukę w liceum ogólnokształcącym zdaje sobie sprawę z tego, że ten typ szkoły stanowi swoistą przepustkę do kształcenia się na wyższych uczelniach.

Tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Poezji, Prozy i Piosenki Anglojęzycznej odbyła się 5 marca br.

PLAN ZAJĘĆ DLA UCZNIÓW, KTÓRZY NIE  UCZESTNICZĄ W REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH

W dniu 28 lutego 2019 r. odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt w ramach XIX Powiatowej Licealiady 2018/2019. Nasze dziewczęta od września przygotowywały się do tych zawodów.

4.03.2019 po raz kolejny do naszej szkoły zawitał mobilny punkt poboru krwi. Uczniowie z klas III i II dobrowolnie oddali krew, by pomóc innym. Zachęcamy osoby pełnoletnie do odwiedzenia punktu krwiodawstwa w Lęborku przy ulicy Węgrzynowicza.

W związku z tym, że rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się w dniach od 25 do 27 marca 2019 r. informuję, że spotkanie z wychowawcami klas odbędzie się w naszej szkole 28.03.2019r. (czwartek) o godzinie 17.00.

Dnia 6 marca (środa) zajęcia w ILO odbywać się będa według planu B