Aktualności, czyli co w trawie piszczy

W ramach obchodów święta szkoły w dniach 13 i 14 listopada 2018 roku odbyły się Turnieje Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora I LO dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego.  W pierwszym dniu rozgrywek rywalizowali chłopcy, a do turnieju zgłosiły się trzy zespoły.

Szanowni Państwo.

Na prośbę Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosław Pinkasa przekazujemy Państwu list skierowany do rodziców. Klinknij aby przezytać list >>

8 listopada nasi piłkarze bardzo dobrze zaprezentowali się w turnieju futsalu chłopców w ramach Powiatowej Liceliady. W rozgrywkach, które odbyły się w hali sportowej ZSGŻiA wzięło udział 5 zespołów lęborskich szkół ponadgimnazjalnych.

W dniach 7 i 8 listopada odbyły się turnieje tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Powiatowej Liceliady. W pierwszym dniu zawody rozgrywali chłopcy. Do turnieju zgłosiło się 5 szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Lęborskiego.

Polska niepodległa 1918-2018

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przymusza do refleksji nad sednem polskości, przeszłością i przyszłością, a przede wszystkim - istotą wolności. Wniosków jest tyle, ilu ludzi podejmujących ten temat. Ale jedna kwestia jest wspólna – wolność jest pożądana przez każdego, ale nie każdy wie jak ją szanować. Historia Polski pokazała, że nie jest równoznaczna z anarchią, z prawem do narzucania innym swojej woli, że nie jest dana raz na zawsze...

W dniu 7 listopada 2018 odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie z cyklu spotkań ,,Fizyka z komputerem w LO1” . W spotkaniu wzięli udział uczniowie z gimnazjum nr 1 i 2 wraz z nauczycielami fizyki. Prowadzącymi spotkanie byli n-l fizyki Ireneusz Mańkowski i n-l informatyki Robert Warszawski.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów lęborskich szkół do udziału w V edycji Nerd Night, która odbędzie się dnia 30 listopada 2018 (piątek), w gmachu naszego liceum, przy ulicy Dygasińskiego 14 w Lęborku.

Noc naukowców rozpocznie się o godzinie 16.00.

Zobaczcie podsumowanie Matury 2018!

Uwaga!! Tegoroczni maturzyści!!!!

Przed maturą próbną (Matura z Operonem, która zostanie przeprowadzona w dniach od 20.11 do 23.11.2018)

Stowarzyszenie Przyjaciół Żeroma organizuje

MARATON PRZEDMATURALNY

z języka polskiego oraz z matematyki

Honorowym Patronem Medialnym
tej inicjatywy jest
„Dziennik Bałtycki”

Nowy rok szkolny, nowi uczniowie, nowe pomysły... "Lego Ergo Sum" powraca z nową ekipą redaktorów!

Zachęcamy do przeczytania naszej szkolnej gazetki w wersji on-line.

UWAGA! ZMIANA TERMINU I etapu OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

W związku z ustanowieniem przez Sejm RP 12-go listopada b.r. dniem wolnym od pracy, Komitet Główny Olimpiady Języka Angielskiego zmienia termin I-go etapu, szkolnego, 43. Olimpiady Języka Angielskiego na 13-go listopada godz. 9.00.

MMA – Maturalny Mistrz Angielskiego
W listopadzie rozpoczynamy treningi.

Wtorki 8:15 - 9.30

6 listopada – transformacje

13 listopada – słowotwórstwo

Zapraszam maturzystów.

Zapisy do 5 listopada - na pierwszy termin,

do 12 listopada – na drugi termin.

Gabinet A3 (angielski3)

Dnia 9 listopada (piątek) w godzinach 9:30 - 11:00 w gabinecie N3 odbędą się eliminacje szkolne olimpiady z języka niemieckiego. Jeśli są jeszcze osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie proszę o kontakt.

Barbara Kerlin

Serdecznie zapraszam do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO" kierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczna edycja dotyczyć będzie AUSTRII. Test jest w formie dwujęzycznej, co oznacza, że każde pytanie jest zarówno po polsku i po niemiecku. Uczniowie rozwiązują test w grupach trzyosobowych. Etap szkolny odbędzie się 7.12.2018 w godzinach 13:00 do 14:30. Najlepsza grupa ze szkoły przechodzi do kolejnego etapu.

Dnia 26.10.2018 - piątek na długiej przerwie w auli szkoły spotkanie uczniów zaangażowanych w prace w projekcie Erasmus+, którzy wzięli udział w rozmowach kwalifikacyjnych.
Spotkanie obowiązkowe. Prosimy o punktualne przybycie na spotkanie.

koordynator projektu i zespół ds Erasmus+

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH Z MATEMATYKI DLA MATURZYSTÓW - POZIOM PODSTAWOWY LISTOPAD 2018 r.
Wtorek 8.00 – 8.45
Środa 7.15 – 8.00
Gabinet Matematyczny 1

Zapraszamy chętne osoby do uczestniczenia w zajęciach "Klubu Młodego Odkrywcy", zakładanego w naszej szkole. Spotkanie, na którym przedstawimy program, cele i szczegoły projektu odbędzie się 8.11.2018r o godzinie 13.30.

Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza”

Konkurs odbędzie się zgodnie z podanym harmonogramem.
Czas wykonywania zadań na I etapie wynosi 60 minut.

23.10.2018, godz. 10:00-11:00 MATEMATYKA

23.10.2018, godz. 11.15-12:15 BIOLOGIA

24.10.2018, godz. 10:00-11:00 FIZYKA

24.10.2018, godz. 11.15-12:15 PRZEDMIOTY ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE SPOŁECZNE